Kdy je nejvyšší čas zajít k lékaři?

Zdraví je náš nejcennější poklad, a proto bychom s ním měli zacházet s náležitou péčí. Samozřejmě nemusíme upalovt k doktorovi vždy, když se stačí chvilku vyležet nebo si odpočinout, ovšem pokud se cítíme opravdu špatně, je důležité vědět, kdy je nejvyšší čas na vyhledání lékařské péče.

Zde jsou některé situace, kdy byste měli bez váhání zajít k odborníkovi. Ve všech případech vám může usnadnit hledání vhodného specialisty rychlé objednání k lékaři online na topdoktor.cz.

Přetrvávající bolest nebo velký diskomfort

Pokud máte dlouhodobé bolesti nebo neustupující diskomfort, je čas vyhledat lékaře a zeptat se na radu. Mohlo by se jednat o závažný zdravotní problém, kterému lze včasnou diagnózou předejít.

Horečka

Pokud máte vysokou horečku, která trvá déle než tři dny, pak s návštěvou lékaře neváhejte. Horečka může být příznakem infekce nebo jiného vážného onemocnění.

Změny v chování

Pokud u sebe nebo u blízkého člověka pozorujete změny v chování, jako jsou například zmatenost, úzkost, deprese nebo halucinace, pak je vyhledání lékaře nezbytné.

Změny tělesných funkcí

Pokud zaznamenáte potíže některé zá základních fyziologických funkcí, jako jsou například krvácení, problémy s trávením, příliš časté močení nebo ztráta váhy bez zjevného důvodu, upalujte k lékaři.

Dlouhodobý kašel

Pokud vás trápí silný kašel, který neustupuje ani po několika týdnech, měli byste se poradit s lékařem. Mohlo by to být příznakem závažnějšího onemocnění, jako je například tuberkulóza nebo rakovina.

Zranění nebo nehoda

Pokud jste utrpěli zranění nebo nehodu, pak je vyhledání lékaře a zajištění náležité péče velmi důležité, i když se třeba cítíte, že se vám nic vážného nestalo.

Náhlé zhoršení zdravotního stavu

Pokud dojde k prudkému zhoršení zdravotního stavu, jako je například bolest na hrudi, náhlá ztráta zraku nebo sluchu, silné a neustupující bolesti hlavy nebo ztráta vědomí, vyhledejte lékařskou pomoc.

Co dodat závěrem? Své zdraví v žádném případě nezanedbávejte a pokud máte pocit, že něco není v pořádku, zajděte za svým lékařem co nejdříve. Včasná diagnostika a léčba mohou pomoci předcházet vážným zdravotním problémům a třeba i zachránit život.

Publikováno: 14. 03. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková