Jednobarevné látky nesmí chybět u žádného návrháře

Každý z vás pravděpodobně alespoň jednou obdržel od babiček nebo tet klasickou háčkovanou čepici, šálu či dokonce rukavice. Před několika lety byla domácí tvorba běžnou záležitostí velké spousty žen, které si tím krátily čas. A kdo by tušil, že společně s novou generací spatří (podruhé) světlo světa i tento trend. Domácí neboli homemade tvorba se v posledních dvou letech stala velice populární – a každý správný umělec ví, že základem jsou jednobarevné látky. A spousta trpělivosti.

Nabídka barev je pestrá

Jednou z mnoha výhod domácí tvorby je rozhodně nespočet barevných kombinací, které můžete vytvořit. Jednobarevné látky se dají kombinovat na všechny možné způsoby, což vám dává možnost vyrobit si cokoliv si budete přát, v jakémkoli stylu. Jak se říká, kreativita přece nezná hranic. Je jen na vás, co se rozhodnete vytvořit a v jakém barevném provedení. Mnoho inspirace lze v tomto směru najít nejen na internetu, ale i ve vašem okolí. Barvy jsou všude kolem vás.

Látky dnes lze najít všude

Tvořit z pohodlí domova nebylo nikdy jednodušší. Není potřeba žádný výlet do města, postačí pár kliknutí a chytrý prohlížeč. Dnes už existuje řada (i českých) firem, které se specializují přímo na jednobarevné látky nebo je minimálně mají ve své stálé nabídce.

Vytvořit se dá prakticky cokoli

Zkušeným jedincům asi netřeba radit. Začátečníci mohou zkusit klasické jednoduché kousky jako například povlak na polštář či ubrus na stůl. Důležité je vědět jedno — žádný učený z nebe nespadnul. Netřeba zoufat, když se vám vaše první dílo nepovede. Chce to hodně trpělivosti a také času, ale výsledek bude rozhodně stát za to. Vyberte si své jednobarevné látky a pomalu se pusťte do tvorby. A kdo ví, třeba budeme za pár let vídat vaše módní kousky na všech billboardech.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková