Tipy na přírodní kosmetiku pro každodenní péči

Přírodní kosmetiku nemusí používat pouze majitelky poškozené a citlivé pleti, ale také slouží jako účinný a preventivní vyživovací doplněk pro vaše vlasy i pleť. Běžná konvenční kosmetika může být zbytečná přítěž, jak pro vaši citlivou pokožku, tak stejně i přírodu a životní prostředí. Naopak biokosmetika se obejde zcela bez syntetických a přidaných látek. Certifikovaná biokosmetika je 100% přírodního charakteru a obsahuje celou řadu prospěšných látek pro organismus. Pokud jste zatím žádný biokosmetický výrobek nevyzkoušeli, je čas na změnu. Připravili jsme si pro vás hned několik tipů na přírodní kosmetiku, kterou můžete využívat každý den.

Dopřejte svému tělu přírodní koupel

Takřka každý si rád dopřeje trochu uvolnění a pohody v horké vaně. Pozitivní účinky a péče o tělo však mohou být ještě intenzivnější, pokud použijete přírodní bomby do koupele. Spojením kvalitní pěny, tělového peelingu a výživného přírodního tělového šamponu se vám dostane opravdové pohlazení pro vaši pokožku. Koupelové bomby lze také použít jako milý dárek, který ocení především osoby něžného pohlaví, ale i muži.

Bio sprchové gely, oleje a krémy

Pravidelné sprchování a každodenní hygiena je nedílnou součástí našich životů, ovšem právě častá sprcha způsobuje vysušování pokožky, která tak nuceně přichází o svůj povrchový substrát. Biokosmetika dodává pokožce dostatek vitamínů a hydratačních složek, čímž zamezuje vysušování kůže. Speciální přírodní kosmetika zahrnuje produkty, jako jsou sprchové gely, šampony, krémy, ale i sprchové oleje a další. Pokud nepreferujete sprchové gely, můžete místo nich používat přírodní tuhá mýdla.

Tělové mléko správně hydratuje vaši pokožku

Přírodní tělová mléka se starají o účinnou hydrataci pokožky. Díky jejich jemnosti a lehkosti nehrozí, že po použití vám zůstanou na kůži mastné prvky. Dostatečně vyživují pokožku a snadno se vstřebávají.

Publikováno: 03. 05. 2022

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková