Jak správně postupovat při prodeji nemovitosti

Zatímco někdo nemovitost kupuje, jiný ji prodává. Pokud stojíte na druhé zmíněné straně barikády, nabízí se otázka, jak při prodeji nemovitosti správně postupovat. Nechcete svou nemovitost prodat za málo, na druhou stranu nechcete dlouhé měsíce čekat, až se o objekt bude někdo zajímat. Pomoc realitního makléře se tak v tomto případě víc, než hodí. S jeho pomocí je možné určit třeba ideální cenu nemovitosti. A nejen to - pomůže i s dalšími kroky, které k úspěšnému prodeji vedou.

Nejdříve si stanovte adekvátní cenu

Klíčem k úspěšnému a rychlému prodeji je stanovit si správnou cenu. Ta by neměla být ani příliš nízká, na druhou stranu ani příliš vysoká. Laik jen stěží odhadne výhodnou cestu, spolehlivý realitní makléř pohybující se na trhu a sledující aktuální situaci může být skvělou pomocí, kterou nakonec oceníte jako nepostradatelnou. Cena se většinou stanovuje na základě aktuální situace a na základě dat, které jsou zrovna k dispozici. Nestanovuje se na základě laického oka a „nestřílí se od boku”.

Nemovitost je třeba na prodej připravit

Než začnete nabízet svou nemovitost, musíte se přesvědčit o tom, že je opravdu připravená na prodej. Je kuchyně opravdu v dobrém stavu? A co koupelna, jak na tom je? Fotografie sice prodávají, ale skutečný stav je skutečný stav. Pakliže máte pocit, že nemovitost vyžaduje rekonstrukci, pusťte se do ní a o to si následně cenu zvyšte.

Home staging hraje do karet

Většina prodejců nemovitostí zapomíná na detaily, které však v případě prodeje nemovitostí hrají zásadní roli. Takzvaný home staging neboli profesionální příprava nemovitosti na prodej umí zázraky a často díky drobným detailům dojde k prodeji takřka okamžitě od uvedení inzerátu na trh. Cílem tohoto home stagingu je především vyzdobit interiér a dosáhnout díky tomu dojmu neutrálního prostředí, ve kterém si každý dovede představit bydlet.

Publikováno: 28. 02. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková