Dioptrické brýle – víte, jak vybrat ty nejlepší?

Pociťujete, že se vám zhoršuje zrak a oči už nevidí tak ostře, jako kdysi? Nezbývá tedy, než vyrazit pro dioptrické brýle. Jenže, jak z nepřeberného množství vybrat ty správné? Stačí se držet několika pravidel a neuděláte chybu.

Vždy preferujte kvalitu

Rozhodně zapomeňte na hotové brýle z drogerií, jejich kvalita je totiž víc než pochybná. Fungují pouze jako náhrada, taková pomoc v nouzi v případě, že se vaše dioptrické brýle rozbijí nebo je ztratíte. Pro pravidelné nošení se však absolutně nehodí, neboť přináší mnohá úskalí. Nejsou vám přizpůsobeny na míru, neabsolvujete důležité měření zraku, které může zavčas odhalit a podchytit některé oční nemoci, nepotřebujete žádný předpis od lékaře. Úspora pár stovek tak může vážně poškodit váš zrak.

Nenásledujte trendy za každou cenu

Kromě módních trendů musíte vzít v úvahu také pohodlí brýlí. Uvědomte si, že je budete nosit prakticky pořád, musíte se v nich cítit pohodlně a příjemně. Důležitou úlohu sehrává také tvar vašeho obličeje. I když je totiž nějaký kousek absolutní hit, neznamená to, že vám bude slušet. Každému sedí něco jiného. Řiďte se jednoduchým pravidlem, které říká, že dioptrické brýle by neměly kopírovat tvar vaší tváře. Máte-li kulatý obličej, pak nejlépe vyniknete v úzkých, hranatých nebo obdélníkových tvarech. Lidé s hranatou tváří pak zjemní oválnější brýle s výraznými obrubami.

Nakupujte on-line

Zatímco dříve jste museli chodit do optiky, dnes si brýle můžete pořídit online. Internetové nakupování využívá čím dál víc lidí a další neustále přibývají. Je to totiž nejen daleko pohodlnější, ale navíc často můžete i výrazně ušetřit. Velkým úskalím však bývala skutečnost, že jste si brýle nemohli fyzicky vyzkoušet. V současnosti to už ale neplatí, brýlové obruby si totiž můžete nechat poslat rovnou domů. Dnes tuto možnost poskytují některé optiky. Funguje to tak, že si vyberete ty, které se vám líbí, necháte si je poslat poštou, doma je vyzkoušíte, pak je pošlete zpět a koupíte si ty, které vám vyhovovaly nejvíce. Jednodušší to už být ani nemůže!

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková