Jak se zbavit havarovaného či starého automobilu snadno a bez starostí?

 Máte v garáži nebo na zahradě autovrak či jiné vozidlo, které již více nepoužíváte a zbytečně vám zabírá místo? Na inzerát ohledně prodeje náhradních dílů se nikdo neozývá a vy marně čekáte na odpověď? Můžete se obrátit na profesionály. Společnost, která se zabývá výkupem autovraků a jiných vozidel vše zařídí za vás a ještě k tomu obdržíte určitou částku.

Cena za výkup starého vozidla?

V první řadě vás pravděpodobně bude zajímat, kolik za bourané či staré auto dostanete. Nečekejte žádné převratné částky, ale na druhou stranu tím alespoň něco získáte a nemusíte nic řešit. Mezi hlavní faktory rozhodující o ceně za váš vůz patří – stav, značka, najeté kilometry a stáří. Některé firmy poskytují potenciálním zákazníkům možnost spočítat si odhadovanou cenou za automobil přímo na webových stránkách.

Jedná se o pouhé vyplnění formuláře, kde zmíníte důležité parametry a dostanete výsledek. Mimochodem firma je schopna vám přibližnou částku sdělit i telefonicky. Ovšem myslete na to, že cena je opravdu jen přibližná. Finální rozhodnutí o tom, kolik firma nabídne se dozvíte až na místě.

Průběh výkupu auta za hotové

Celý proces výkupu probíhá snadno a bez komplikací. Pracovníci pověřené firmy dorazí na smluvené místo, kde si auto zkontrolují a nabídnou cenu. Pokud budete s částkou souhlasit, stačí podepsat několik dokumentů a následně vám vydají protokol o likvidaci vozu. Peníze dostanete ihned na ruku v hotovosti.

Co potřebujete k uskutečnění výkupu auta?

Aby výkup mohl být považován za dokončený, musíte předložit občanský průkaz a oba technické průkazy patřící k vozidlu. V případě, že za vás automobil předává pověřená osoba, je potřeba plná moc.

Jak sami vidíte, výkup a likvidace aut je poměrně nenáročný proces, tedy z pohledu prodávajícího. Obrátíte-li se na společnost ZA HOTOVÉ, ušetříte spoustu času a budete mít peníze ihned.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Auto

Autor: Barbora Jiroušková