Jak se chránit před koronavirem?

Koronaviru čelíme již rok a s pravidly, které jsou základem pro prevenci šíření, jsme se takřka sžili. Přesto se stále najde dost lidí, jež mají ohledně snižování rizika COVID-19 zmatek. Pokud stále netušíte, jak se proti koronaviru chránit, přečtěte si následující soubor pravidel.

Vyhýbejte se nemocným lidem

Pokud víte, že lidé ve vašem okolí byli na koronavirus testování a výsledek byl pozitivní, vyhýbejte se bezprostřednímu kontaktu. To samé platí o lidech, kteří vykazují známky nemoci. Doporučená minimální vzdálenost je 1,6 m.

Noste roušku

Nošením roušky chráníte především své okolí, ale zároveň významně přispíváte k vlastní prevenci. Podle mnoha studií rouška snižuje riziko nákazy až pětinásobně. Dobrou volbou jsou luxusní roušky s aktivním stříbrem – materiál přispívá k eliminaci mikroorganismů. Roušky pro děti, ženy i muže seženete například na Rouskoshop.cz.

Posilujte imunitu

Zdravý organismus si s virem sars cov 2 poradí poměrně bez problémů. Snažte se proto dodržovat základní pravidla zdravé životosprávy. Naprosto nezbytný je přísun vitamínů, důležitých stopových prvků a dalších potřebných látek. Zároveň do svého každodenního programu zařaďte dostatek pohybu a vyhýbejte se zbytečnému stresu.

Pozor na neumyté ruce

Jakmile se vrátíte domů např. z obchodu nebo úřadu či jiného místa s větší koncentrací lidí, nezapomeňte si umýt ruce. Neumytýma rukama si nikdy nesahejte na oči, nos a ústa. Ruce si myjte minimálně 20 vteřin.

Dezinfikujte kritická místa

Největší koncentrace virů je na površích věcí, na které často saháme – například na telefonu, klávesnici počítače apod.

Nezapomeňte, že dodržováním výše uvedených opatření nechráníte pouze sebe, ale především osoby, které patří do nejohroženější skupiny.

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková