Jak barvy oblečení ovlivňují vaši náladu

Stojíte před šatníkem a vybíráte oblečení. Podle čeho volíte barvu svého outfitu? Je to podle momentální nálady, pocitu, jak se chcete cítit nebo jednáte intuitivně? Věděli jste, že zvolená barva oblečení dokáže výrazně ovlivnit vaši náladu? Podívejte se s námi, jak využít sílu barev.

Bílé a světlé oblečení

Pro většinu Evropanů je bílá barva symbolem čistoty a nevinnosti. V asijských zemích to však bývá právě naopak a bílá barva je zde symbolem smrti. Podle psychologických výzkumů však bylo dokázáno, že bílé oblečení vám dá určitou volnost, pocit svobody a také nový začátek a zrození. Možná právě proto si balíme lyžáky, sjezdové lyže a zimní oblečení a užíváme si horské zasněžené pláně. Bílá barva nás uvolní, i když je kolem nás.

Žlutá a oranžová

Mezi příjemně působící barvy patří oranžová a žlutá. Kolik svršků s těmito barvami máte v šatníku? Podle statistik to nejsou tak časté barvy, po kterých by lidé sahali přednostně. Zajímavostí je, že žluté spodní prádlo pomáhá při léčbě nepravidelného cyklu a řeší i další problémy s otěhotněním.

Červená barva

U červené barvy každého napadne vášeň a vzrušení. Je to však barva energie a síly. Pokud chcete působit v práci na vyšším postu nebo chcete být nejlepší ve sportu, rozhodně sáhněte po červené. Vzpomeňte si například na Formule a hvězdný tým Ferrari.

Všechny odstíny zelené

Zelená barva oblečení vás uklidní a výrazně podpoří dosažení harmonie. Zelenou si vybírejte na meditace, odpočinek v přírodě nebo víkendové lenošení. Sami si vzpomeňte, jak často si chodíte dobíjet energii do lesa nebo do parku, a právě zelená barva kolem vás má na tom velký podíl.

Modrá je dobrá

Pro klid do duše, ale i rychlejší vyřešení starostí, vyzkoušejte modrou barvu. Vyberte si námořnickou modř nebo blankytně modrou. Většina odstínů modré barvy působí na první pohled studeně, ale při jejím nošení ucítíte zvláštní pokoj a smíření.

Černá a tmavé odstíny

Elegantní a velmi oblíbenou barvou je černá a všechny tmavé odstíny. Často evokují smutek a zlobu, ale skrývají v sobě i autoritu a ctižádost. Ať už tuto barvu zvolíte na lyžařskou kombinézu, doplněnou o barevné prvky nebo si vyberete malé černé šaty, vždy budete vypadat šik. Nebojte se černé na letním ani na zimním oblečení na lyže, noste ji do práce a klidně i v pohodlí domova. Vždy se jí však snažte kombinovat s pestrými doplňky.

Publikováno: 04. 04. 2021

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková