Jak ochránit displej telefonu před nárazy?

Není žádným tajemstvím, že mnozí dnes už vlastní mobilní telefony, které se nachází ve vyšší cenové kategorii, a proto byste je měli dostatečně chránit proti poškození. Nemáme tím na mysli pouze udržování vnitřního softwaru a baterie, ale především vzhled telefonu. Vzhledem k velikosti dotykových telefonů se při nárazu snadno poškodí, skvělou volbou je tedy ochranné sklo či folie. V našem článku jsme si pro vás připravili porovnání ochranných prostředků na váš mobil, abyste mohli sami zhodnotit, která z možností je pro vás ta nejvhodnější.

Ochranné plastové „sklo“

Kvalitní ochranná plastová skla dokáží vaše moderní zařízení efektivně ochránit od nárazů, protože lépe pohlcují energii při pádu. A pokud zvolíte kvalitní produkt a nebojíte se za ochranu telefonu připlatit máte vyhráno. Sepsali jsme výhody a nevýhody plastových skel.

Výhody

Efektivně ochrání displej před prasknutím při případem nárazu, jak už jsme výše zmínili, je to právě díky tomu, že dobře pohlcují energii, když dojde k pádu zařízení. Lze ho jednoduše nalepit.

Nevýhody

Ovšem na rozdíl od tvrzeného skla je nevýhod o trochu více. Snadno se poškrábou, pokud zvolíte nekvalitní sklo, tak je vyšší šance, že se budou více umazávat a případně otisky půjdou vidět. Propustnost světla je horší než u tvrzeného skla.

Tvrzené sklo

Tvrzené sklo na iPhone vlastní téměř každý uživatel, protože právě tento typ ochrany snadno odolá nárazu a také škrábance nejsou žádný problém. Ovšem je zapotřebí zakoupit kvalitní ochranné sklo, které zakoupíte v řádu stovek. Laciné produkty s sebou vždycky nesou nějakou tu nevýhodu.

Výhody

Pokud si pořídíte tvrzené sklo můžete se těšit hned z několika výhod. Především váš displej bude skvěle odolávat případnému poškození a sklo škrábancům vzdoruje mnohem lépe než obyčejné folie.

Nevýhody

U kvalitních tvrzených skel počítejte s vyšší cenou. Pokud sklo popraská, tak praskliny se postupně budou zvětšovat. Tvrzená skla, ale také příslušenství, jako je například bezdrátová nabíječka do auta, seženete v eshopu pouzdro.cz.

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková