Investiční zlato – dárek, kterým potěšíte příbuzného i šéfa

Dárky má rád téměř každý. Ale ne vždy se nám podaří odhadnout ta správná věc, která by obdarované osobě udělala skutečnou radost. A tak se často uchylujeme k tomu, že sáhneme po tom, co se nám po ruku nachomýtne jako první. Anebo předáme neosobní obálku s bankovkou. Vymyslet originální a zároveň hodnotný dárek přitom není tak těžké. Zaručenou trefou do černého je investiční zlato.

Zájem o zlato stoupá i kvůli krizi

Pandemie koronaviru způsobila zásadní změny v celosvětové ekonomice a odborníci očekávají náročné období. Pravděpodobně nás čeká výrazná inflace a je jen na nás, jestli se necháme připravit o úspory bez boje. Díky investičnímu zlatu je uchování hodnoty finančních prostředků mnohem jednodušší. I proto je v současnosti o drahé kovy zvýšený zájem, na který komodity reagují stoupající cenou. Vraťme se však ke slitkům, mincím a medailím, které jsou vhodné jako dárky pro muže i ženy, a to ke všem příležitostem. Nabídka výrobků ze zlata je bohatá a najdete v ní cenově dostupné kousky – jako stvořené na svátek. Rozumnou volbou mohou být stříbrné medailonky, na nichž jsou vyryta jména nebo znamení zvěrokruhu. V e-shopu zlate-mince.cz se dají sehnat pod tisíc korun. Samotné zlato, jehož pořizovací cena je oproti stříbru vyšší, je rozumnou volbou pro příležitosti jako výročí svatby nebo oslava promoce – obdarované osobě bude medaile, na které se blyští „její“ titul, připomínat význam daného okamžiku.

Výhody investičního zlata v kotce

V případě slitků, mincí a medailí nejde jen o hodnotu kovu, ale i dobrou likviditu, stabilitu a třeba i skladnost. Dárek v podobě investičního zlata potřebuje minimum místa a žádnou speciální péči. Potřebujete snad další důvody, proč udělat radost ostatním i sobě?

Publikováno: 10. 09. 2021

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková