I kojení může být místy nepříjemné

Nakrmit odrostlejší dítě může být občas problém, nicméně často mnohem složitější je dodat odpovídající výživu novorozenci. Kojení vypadá na první pohled jako jednoduchá záležitost. Dítě se přitiskne hlavičkou k prsu a začne se krmit. Ne vždy však během tohoto procesu matky pociťují příjemné pocity. Naopak, mnohdy se jedná o velice bolestivou záležitost.

Tento druh potíží má mnoho žen

Bolestivé bradavky během kojení nemá pouze několika málo novopečených matek, ale jde o docela rozšířený jev, jenž se přímo dotýká velkého množství žen. Bradavky jsou po porodu obecně daleko citlivější a reagují tak mnohem lépe na každý podnět, tedy i ten bolestivý. A kojenci, kteří se řídí pouze svými instinkty, dokáží být velmi nešetrní, když přijde čas na oběd. Situace se navíc začne horšit v době, kdy dětem začnou růst první zoubky. Nejenže kvůli tomu zlobí více než obvykle, ale zároveň je kojení i mnohem bolestivější než předtím. Není tak divu, že právě v tomto období mnoho novopečených matek začíná odsávat své mléko do lahví. I to je samozřejmě řešení, z pohledu zdravého vývoje dítěte je však přeci jen lepší krmit děti přímo ze zdroje než z flašky. Bolest a případné další nepříjemné stavy se dají relativně snadno překonat, a sice za pomocí speciálních náplastí multi mam.

Pomáhají nejen proti bolesti

Náplasti jsou napuštěné gelem, jenž obsahuje celou řadu hojivých látek. Ty jsou čistě přírodního původu. Díky tomu je možné přistoupit ke kojení prakticky ihned po sundání náplastí. Dítěti ani matce vůbec nic nehrozí. Gel dokáže zahnat jak bolest, tak si poradit i s případnými malými záněty. Také pozitivním způsobem působí na otoky. Aplikace samotná je velmi jednoduchá, stačí se jen řídit přiloženým návodem. Náplasti se dají aplikovat vícekrát za den, klidně i po každém krmení.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková