Pavlov je krásná vinařská obec na jihu Moravy

Pavlov je malebná vinařská oblast, která se rozprostírá na východním úpatí Děvína, což je nejvyšší vrchol Pálavy. Vynikající víno, významné pamětihodnosti, archeologie dokládající dlouhou historii. Přesně tak by se dal charakterizovat Pavlov, kde na vás čekají kostely i vinné sklepy. V následujících řádcích vám představíme památky, přírodní úkazy i ubytovací zařízení. Barokní hřbitov s nárožními věžemi, kostel sv. Barbory, soubor barokních vinných sklepů. Pavlov se proslavil také bohatými archeologickými nalezišti.

Pochutnáte si na výborném víně

Poznejte vinařskou tradici na třech naučných stezkách, které obcí prochází. Jedná se konkrétně o stezky Děvín, vinařskou naučnou stezku Mikulov a naučnou stezku Pavlovské vinice a vinné sklepy. Zavítejte do nějakého vinného sklepa a ochutnejte bílé i červené víno. Odrůdy jsou různé a přijdou si na své milovníci suchého, ale i polosladkého vína. Jeden den za vinařským dobrodružstvím, druhý den zase za památkami. Přímo nad Pavlovem se tyčí zřícenina hradu Děvičky. Poté zdolejte nejvyšší vrchol Děvín, odkud se vám otevře nádherný výhled na daleké okolí. Za návštěvu stojí také přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska.

Kde se ubytovat?

Přímo na jižní Moravě zůstaňte několik dnů. Pokud hledáte ubytování Pavlov, nabízí se vám různá ubytovací zařízení. Velice oblíbený je penzion Florián s restaurací a sklepní vinárnou. V restauraci si pochutnáte na výborné místní kuchyni. Po dobré večeři si dáte sklenici dobrého vína. Penzion má kapacitu 21 lůžek i s přistýlkami, která jsou rozdělena do pěti pokojů a jednoho apartmánu. Všechny pokoje disponují vlastním sociálním zařízením. Penzion je po kompletní rekonstrukci, takže interiér i exteriér se nesou v moderním duchu. Více informací o ubytování najdete na webové stránce https://www.pensionflorian.cz.

Publikováno: 19. 09. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková