Co všechno (kromě pouštění hudby) pro vás udělá svatební DJ?

Váš svatební DJ bude dělat mnohem víc než "jen" hrát písničky. Zde je seznam dalších důležitých úkolů, které bude váš diskžokej během vašeho velkého dne vykonávat. A že je toho víc než dost! Váš svatební DJ sehraje na vaší svatbě zásadní roli - a ve skutečnosti zastane mnohem více úkonů než „jen“ pouštění hudby na tanečním parketu. Ve skutečnosti toho má svatební DJ na práci mnoho, nicméně spousta věcí není na první pohled zřejmá (jsou takříkajíc pod pokličkou). Proto se rozhodně vyplatí, když si najmete zkušeného a dobře hodnoceného profesionála (v praxi to znamená, že vytvořit playlist na Spotify, připojit iPhone k reproduktorům, a tím skončit opravdu nestačí). Tady jsou věci, o kterých jste pravděpodobně nevěděli, že je zkušený svatební DJ umí – tedy kromě toho, že se stará o hudební podkres hostiny. A ještě něco - až si po přečtení tohoto článku uvědomíte, že se na svatbě bez DJ neobejdete, vyberte si toho správného na https://www.djs-nasvatbu.cz/.

Pomáhá s plněním časového plánu

Správná svatební hostina se skládá z mnoha dílčích částí. Pokud nemáte organizátora, který bude hosty provázet jednotlivými části programu, DJ se toho s chutí ujme a zajistí, aby se důležité body odehrály včas. Opravdový profesionál dokáže skvěle improvizovat a v případě potřeby určitou část zábavy prodlouží či naopak zkrátí. Svatební den díky tomu získá ucelený koncept a nestane se z něj neřízená zábava, kde si sice každý dělá, co se mu zlíbí, ale ve finále se nikdo příliš nebaví.

Zajišťuje zvukové vybavení

Kvalitní a funkční zvukové vybavení je na svatbě naprostou nezbytností - a váš svatební DJ se o to postará. Bez mikrofonů, reproduktorů a dalších nezbytných prvků to prostě nejde. Ať už jde o kvalitu hudební reprodukce nebo možnost moderovat průběh akce s mikrofonem v ruce, diskžokej se postará, aby byl zvuk perfektní a hosté si svatbu užili se vším všudy.

(Může) dodat osvětlení

Samozřejmě si můžete najmout firmu, která se specializuje na osvětlení (a v případě větších prostor byste to asi měli udělat), nicméně mnoho svatebních DJs nabízí v rámci svých služeb osvětlení. Tzv. uplighting se skládá z menších osvětlovacích systémů, které lze umístit na podlahu, a které směřují světlo vzhůru, aby zvýraznily stoly a taneční parket. Obraťte se na svého svatebního DJ a zjistěte, zda je možné toto osvětlení zahrnout do vašeho balíčku, nebo zda je pro vás vhodnější najmout si profesionální osvětlovací společnost.

Zkontroluje, že je veškeré vybavení funkční

Je jen málo věcí, které jsou během svatební hostiny nepříjemnější než příliš hlasitá, příliš tichá nebo tlumená hudba - anebo v nejhorším případě úplně ticho kvůli nefunkčnímu vybavení. Zkušení svatební DJové nejenže používají špičkové a nejmodernější vybavení, ale také v dostatečném předstihu před začátkem hostiny provedou kontrolu zvuku na místě, aby se ujistili, že vše funguje správně a nedochází k nepříjemnému tichu.

Vytváří náladu

Jistě, úlohu svatebního dýdžeje můžete zjednodušit tím, že řeknete, že "hraje hudbu". Ale ve skutečnosti jde o víc než jen o výběr a přehrávání skladeb. Svatební DJ udává tón vaší hostiny tím, že hraje správné písně ve správný čas, a mimo jiné i podle toho, co si zrovna žádají hosté. Pokud chcete, aby vaše oslava byla bujará, pustí ty správné melodie, které hosty přivedou do taneční nálady. Pokud je naopak vaším cílem recepce s romantickým nádechem staré školy, váš DJ bude vědět, jak navodit „vintage“ atmosféru. A zkušený svatební DJ přesně ví, jak zaplnit taneční parket, pokud se vaši hosté příliš pohodlně usadí na židlích.

Pomůže vám vybrat písně

Svatební DJ vám může být skvělým zdrojem rad, pokud si nevíte rady s výběrem písní pro některý z vašich speciálních tanců. Zkušený DJ se mnohokrát vlastní kůži přesvědčil, které písně fungují a které ne, a má přehled o nejnovějších skladbách. Proto je důležité, abyste se se svým svatebním DJ setkali (pokud možno osobně!) několik týdnů před svatbou a sestavili si seznam vybraných skladeb a skladeb, které se nesmí hrát. Váš DJ bude mít samozřejmě rozsáhlou knihovnu písní, které si můžete vy (nebo vaši hosté!) vyžádat, ale klíčové je vědět, zda jsou vhodné a kdy je hrát.

Slouží jako konferenciér

Role konferenciéra je možná nejdůležitější rolí, kterou váš svatební DJ zastává. Představte si svého DJ jako hostitele, ředitele plavby a hlavní osobu večera, která provádí oznámení a zajišťuje, aby vaši hosté věděli, co se děje a co bude následovat. Když váš svatební DJ plní funkci konferenciéra, je to mnohem autoritativnější a profesionálnější, než když se snažíte přes dunící hudbu vykřikovat "Čas na večeři!". Vaši hosté se budou s větší pravděpodobností řídit pokyny zkušeného svatebního DJ a v případě potřeby se ho zeptají na důležité informace, takže váš velký den bude probíhat hladce a vy se můžete soustředit na to, abyste si užili každou minutu!

Umí vytvářet mashupy a sestřihy skladeb

Bojíte se, že vaše píseň pro první tanec bude příliš dlouhá? Váš svatební DJ má o vás postaráno! Chcete začít tanec otce a dcery pomalou písní a pak překvapit hosty tím, že přejdete na oblíbenou skladbu Michaela Jacksona? DJ může vytvořit vlastní remix přímo pro vás. Mnoho svatebních DJů umí vytvářet mashupy, remixy a upravovat délku skladeb podle vašich potřeb - stačí se s ním domluvit!

Zakryje případné zádrhele

Ve svatební den se může něco pokazit, ale svatební DJové jsou naštěstí skuteční profesionálové, kteří dokáží vše vrátit do starých kolejí. Řekněme, že se večeře trochu opozdí. Váš DJ může zahrát několik písní navíc, takže hosté budou příliš zaneprázdněni tancem, než aby se starali o to, že jídlo není hotové. Nebo je váš otec na toaletě, když má pronést přípitek. Váš DJ může zaskočit, dokud nebude k dispozici. Vaši hosté si nevšimnou žádných potenciálně nepříjemných nedopatření, když budete mít u kormidla profesionálního svatebního DJ.

Publikováno: 21. 06. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková