Co umí facelift?

 Plastické operace nebo jiné estetické úpravy nejsou v současné době nijak velkým tabu. Spíše jsou něčím zcela přijatelným, nad čím se lidé dnes už ani nepozastavují. V případě, že patříte k ženám, které touží po jemné úpravě hlavně obličeje, a to hlavně z důvodu již viditelného stárnutí, nabízí se otázka, co všechno takový facelift umí. Skutečně vám umí pomoct s tím, co vás aktuálně trápí? Nebo vám „šťávu”, kterou podle vás váš obličej postrádá, nedodá?

Pozor, ať není příliš brzy

Co se týče plastických operací, případně faceliftu jako takového, pozor byste si měli dát hlavně v případě, že jste příliš mladí. K takovým zákrokům, zejména v obličeji, by nemělo docházet příliš brzy, aby se kůže nikterak nenarušila. S faceliftem si můžete začít pohrávat, alespoň dle odborníků, ve chvíli, kdy kůže ztrácí na elasticitě a kdy nehrozí, že by došlo například k roztažení jizev.

Aby byl facelift úspěšný a dodal vašemu obličeji kýženou mladost a zmiňovanou „šťávu”, je nutné si pohlídat nejen správný čas, ale také musí být zákrok proveden správnou technikou. Pokud je jedna nebo druhá věc zanedbána, může naopak dojít k nechtěnému a spíše opačnému efektu, a sice k celkovému povolování kůže a k jejímu rychlejšímu stárnutí.

Nejen obličej, ale také krk

Pomocí faceliftu se můžete vrátit v čase. Tedy alespoň po stránce svého obličeje. Odborníci totiž velmi často pracují se vzhledem, ze kterého jste se těšili v pětadvaceti, třiceti letech. Na základě fotografií se například vyplňují části obličeje, vyzvedávají a pozvedají se spodní partie, odstraňuje se přebytečná kůže a tuk.

Velmi často jde s tímto zákrokem také operace víček, které jsou vlivem věku spíše propadlá nebo spadená. Samozřejmě se nezapomíná ani na krk. Domnívat se tedy, že facelift je ryze záležitostí našeho obličeje je mylné. Ani zdaleka to není jenom o obličeji.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Natálie Ševčíková