Co s sebou v létě do přírody

Chystáte se do přírody a chcete strávit noc pod širákem? Vezměte s sebou své děti, partnera a užijte si společné dobrodružství. Víte, co vše v přírodě potřebujete a jaké moderní pomocníky oceníte? Inspirujte se tipy a nápady, co si zabalit do batohu.

Krabička první záchrany

Rozhodně oceníte krabičku první záchrany. Mějte tak i v přírodě po ruce potřebné léky, repelent i gel proti bodnutí hmyzem. Do této krabičky patří i náplast, sirky nebo třeba malý nožík. Budete překvapeni, v kolika situacích vás obsah vaší krabičky zachrání.

Vhodná svačina

Do boxu na svačinu, který nosíte nejčastěji ve školní aktovce si tentokrát připravte slanou nebo sladkou dobrotu do přírody. Skvěle se hodí toasty, crossainty nebo třeba mini šneci z listového těsta. Vybírejte s sebou svačinu, která se nezkazí ani v teplém počasí.

Dostatek vody

Nezapomínejte na pitný režim. Váš výlet se neobejde bez dostatečné zásoby vody. Vezměte si s sebou pet láhev, do které si můžete napustit pitnou vodu i u studánky. Naplánujte si trasu, která vede kolem hospůdky nebo lesního baru s občerstvením.

Pohodlí i v přírodě

Do přírody se vždy oblečte pohodlně, skvěle vám poslouží například funkční oblečení. Jeho výhodou je zahřátí v zimě a příjemné ochlazení v létě. Myslete i na správnou obuv a rozhodně se nevydávejte do lesa na podpatcích nebo nových botách, které vás mohou tlačit.

Zábava na cesty

Použijte svůj studentský batoh i na cesty. Zabalte si do něj sešity, do kterých si zapíšete cestovní deník nebo papír využijete například k hraní lodí, k piškvorkám nebo jiné zábavě. Pokud plánujete vyrazit pod stan, určitě oceníte karty nebo deskové hry na cesty.

Mobil nebo fotoaparát

I když patříte mezi milovníky přírody a moderní technologie jsou pro vás nutné zlo, oceníte s sebou mobilní telefon a fotoaparát. Nikdy nevíte, co se na cestách přihodí a kdy si budete potřebovat zavolat pomoc, mobil mějte tedy vždy u sebe. Fotoaparát vám poslouží k uchování vzpomínek a z každého výletu do přírody si tak můžete vytvořit malé album.

V létě si nezapomeňte namazat také opalovacím krémem, mějte pokrývku hlavy a do batohu si rozhodně přibalte plavky. Užijte si koupání v rybníku nebo jezeře, a snažte se přes léto zažít co nejvíc nových věcí.

Publikováno: 20. 06. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková