Co je to požární sport? Jaké vybavení potřebujete?

Obsah článku:
  1. Soutěže
  2. Dresy
Požární sport, jak samotný název napovídá, je spojen s hasičskou oblastí. Sbory dobrovolných hasičů proti sobě soutěží, přičemž dokonce se každý rok pořádá i mistrovství České republiky v požárním sportu. Pokud patříte do hasičské jednotky, která trénuje i soutěží, nezapomeňte na jednotné dresy, jež podpoří váš perfektní výkon. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový sport vypadá a bez čeho se jednoznačně neobejdete. Požární sport má několik disciplín. Jedná se konkrétně o výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže s hákovým žebříkem, požární útok, překážkový běh na 100 metrů, štafeta 4×100 metrů s překážkami, TFA a CTIF.

Soutěže

V soutěžích bývají jak dobrovolné hasičské sbory, tak i profesionální hasiči. Pravidla k soutěžím stanovuje generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Družstva se účastní oblastní hasičské ligy, mohou se dostat i do prestižní soutěže, tedy do Extraligy. V neposlední řadě existují také Slovensko-moravská hasičská liga, Zlínská liga či Jihovalašská liga nočních soutěží. Pestrost v tomto požárním sportu rozhodně nechybí.

Dresy

Záležet by vám mělo i na tom, co máte na sobě během sportování a soutěžení oblečené. Hasičské dresy jsou vyrobené z funkčního materiálu, tím pádem dokonale odvádí vlhkost od těla. Zaměřte se na materiál, střih a velikost. Důležité je, aby vás dres nikde netlačil a neškrábal. Ideální je vsadit na ověřeného prodejce, jenž vám zajistí kromě samotných dresů také jejich potisk. Podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu https://www.jadberg.eu, kde najdete nejen dresy pro požární sporty, ale také na fotbal, florbal a další kolektivní hry. Co se potisku týče, ten je zajištěn digitální sublimací, jež se pyšní dlouhou životností a odolností i vůči vyprání.

Publikováno: 20. 06. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková