Zajímá vás, jaká je rychlost vašeho internetu?

Zdá se vám, že poslední dobou trvá načítání stránek neobvykle pomalu? Jestli vaše připojení k internetu zaostává, můžete si jej jednoduše změřit. Jak na to? Krok po kroku vám poradíme, jak účinně otestovat rychlost internetu. Postupujte přesně podle návodu a ujistěte se, zda jsou splněny všechny následující podmínky, jinak měření může být nepřesné.

Jak efektivně změřit rychlost připojení?

Níže vám prozradíme všechny podmínky, aby měření dosahovalo požadovaného výsledku. - Ověření rychlosti je třeba provést na počítači s plně funkčním a moderním operačním systémem. - Měření musí být provedeno zařízením, které je k internetu připojeno pomocí ethernetového kabelu. Přes Wi-Fi neboli bezdrátově - měření nebude úspěšné. - Veškeré aplikace, prohlížeče, stahování dokumentů nebo jakýkoliv jiný proces, který by mohl ovlivnit úspěšnost testování, musí být ukončen. - Aby byl výsledek kvalitní, odpojte všechna další zařízení a nechte připojeno jen to, které bude testováno.

Kde provedu kvalitní ověření rychlosti?

Jaká je skutečná rychlost připojení internetu, si snadno a zdarma ověříte u poskytovatele Nej.cz. Měření rychlosti internetu najdete na adrese mereni.nej.cz. Měřící údaje se zapíšou do interního systému, který údaje sbírá a ukládá, což napomůže s řešením dalších problémů s rychlostí připojení.

Průběh měření rychlosti připojení

Ačkoliv mnohým se může zdát, že skutečně měříme DSL rychlost, není tomu tak. Vždy se měří rychlost toku dat, jenž putují z bodu A do bodu B. Jako první bod označíme počítač, u kterého ověřování probíhá a druhý bod je server měření. Co je tedy výsledek? Poté, co se nám ukáže výsledek, zjistíme, že to jsou hodnoty z nejpomalejší části dráhy. Rychlost připojení může být negativně ovlivněna špatně nastaveným OS, a proto testování proveďte jen v případě, že výše uvedené podmínky jsou splněny.

Publikováno: 06. 08. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková