Trendy, které v roce 2020 hýbou interiérovým designem

Pustit se do zařizování nového bydlení a nebrat ohledy na aktuální trendy v oblasti interiérového designu je hřích. A neměli byste je ignorovat ani v případě, že se vám momentálně bydlí dobře a po žádném novém prvku netoužíte. Načerpejte inspiraci a katapultujte svou domácnost o několik úrovní komfortu a estetiky výše. Prozradíme vám, co je v současné době opravdu in.

Grandmileniální styl bydlení

Ještě jste o něm neslyšeli a netušíte, co si pod ním představit? Grandmileniální styl odkazuje na bydlení našich babiček a snoubí ho s moderními prvky. Charakterizuje ho retro, ručně dělané dekorace, second-handový nábytek a v neposlední řadě atmosféra vintage kousků. Ovšem pozor – na poškozené věci není v grandmileniálně zařízeném bydlení místo. Vše by mělo vypadat jako nové.

Esence globalizace

Poslední měsíce sice cestování nepřály, ale situace se zanedlouho opět uklidní. A právě pendlování z jednoho konce světa na druhý patří k nejvýznamnějším trendům roku 2020. Koupelna inspirovaná orientem, obývací pokoj v rytmu australské divočiny a kuchyně evokující francouzský venkov – pokud vsadíte na podobný mix stylů v rámci jediného bytu, nešlápnete vedle. Naopak se budete cítit jako světoběžníci.

Tmavá kuchyně

Pamatujete si ještě na horký trend roku 2019? Bílá kuchyně vládla obálkám časopisů o bydlení, ale jak se zdá, přesytili jsme se jí a nyní toužíme po změně. Možná právě proto letos naprostá většina nových kuchyňských linek o světlé tóny ani nezavadí. Do popředí se dostanou námořnická modrá a černá. Přijdete jim na chuť?

Samet

Lidé z marketingu vědí své. Hledanost frází související s hebkým a trvanlivým materiálem zvaným samet stoupla v posledních měsících o stovky procent. Můžete si ho domů pozvat třeba v podobě zbrusu nové sedací soupravy nebo roztomilých polštářků.

Publikováno: 06. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková