Do kempu nebo do přírody? Vychytávky zpříjemní pobyt pod hvězdami!

Hotel na mořském pobřeží není pro každého, někdo raději vyjíždí na dovolenou do míst daleko od měst, kde svítí jasně hvězdy a v noci houká sova. Pobyt v přírodě osvěžuje mysl a detoxikuje od moderních technologií či internetu. Ale i tak si lze výlet zpříjemnit pomocí důmyslných vychytávek, které nestojí takřka nic, ale přinesou nezměrné pohodlí. Jak si zpříjemnit vandr, kempování nebo turistický výšlap s přenocováním v lese?

Pohodlné stavění stanu

Při plánování pobytu v přírodě je nutné dbát na výběr správné lokality, kde je možné stanovat, kempovat nebo rozdělávat oheň, obdobně se předem dotázat na parkování auta. Některé stany nebo přístřešky lze napojovat přímo na vozidla, usnadní se tak stavba před přenocováním. Při chladnějším počasí je možné ve venkovním prostředí využít plynové teplomety, které zahřejí při večerním posezení a připojují se na 2kg plynovou bombu.

Teplé jídlo kdykoli

Spartánské nocování na holé zemi? Z takového nápadu mohou vzejít zdravotní obtíže, v dnešní době se nabízí mnoho druhů karimatek nebo pohodlných nafukovacích matrací. Bezpochyby je nutné mít kvalitní spacák, protože i letní dny mohou poznamenat chladné noci. A jak připravovat jídlo? Na ohni? Kromě táboráku, který se nedoporučuje zakládat v období sucha, existují vařiče, které se připojují přímo na plynovou bombu, která je k zakoupení na čerpacích stanicích a v hobbymarketech.

Solární LED světlo i vyrobená sprcha

Velké množství dalších různých vychytávek se objevuje na internetu. Mezi nejzajímavější patří vytvoření bytelných LED světýlek ze zahradních solárních zapichovacích lamp, které se usadí do odtokové díry otočeného terakotového květináče. Kromě světla v noci se bude večer jistě hodit i vlastnoručně vyrobená sprcha, jejíž jádro tvoří nádoba a hlavice ze zalévací konve, stačí pak jen připevnit provázek pro ovládání a hák na zavěšení. Po naplnění vodou si lze užít koupel naprosto kdekoli.

Publikováno: 28. 07. 2022 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková