Plánujete se v příštím roce vdávat?

Začněte s přípravami včas! Možná si říkáte, že je na plánování svatby pro rok 2024 ještě příliš brzy. Nenechte se ale zmást. Jsou věci, které je potřeba začít řešit s předstihem. Jaké to jsou, se dozvíte v tomto článku.

První fáze plánování

Jako první byste měli mít naplánovaný rozpočet svatby, stanovený prvotní seznam hostů, vybráno několik termínů konání svatby, vytipovaná svatební místa, oslovené potencionální svědky a sepsaný seznam příslušníků rodiny a kamarádů, kteří vám mohou s plánováním a realizací svatby pomoci. Měli byste mít teoretickou představu, jak by měla vaše svatba probíhat.

Nejméně 6 měsíců před svatbou

Druhá fáze plánování je už více praktická. Čeká vás zařídit již první důležité kroky. Čím dříve s nimi začnete, tím pravděpodobně dopadnou podle vašich přestav.

1) Oznamte své zasnoubení

Pokud vaše rodina a přátele ještě neví o vašem zasnoubení, je na čase udělat to nyní. Všem tak přijde do hlavy myšlenka, že chystáte svatbu a možná se i někdo sám nabídne, že vám s přípravami pomůže.

2) Vyberte termín svatby, zamluvte si ho na matrice a svatebním místě

Nejčastěji v průběhu listopadu vypisují jednotlivé matriční úřady termíny pro konání svateb pro následující rok. Buďte proto ve střehu. Při zamlouvání termínu platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Nezapomeňte si termín zarezervovat i na svatebním místě, kde se chcete brát.

3) Rezervujte kameramana, fotografa, kapelu a DJ

Přichází také na řadu rezervace hudebníků, kameramana a fotografa. Termíny těch nejlepších bývají často brzy rozebrány.

4) Upřesněte seznam hostů

Stanovte si přesnější seznam hostů, které na svatbu pozvete. Bude to důležité i z hlediska výběru svatebního místa.

5) Vyberte svatební šaty pro nevěstu a oblek pro ženicha

Nenechávejte výběr svatebních šatů a obleku na poslední chvíli. Pokud si chcete půjčit oblečení v salonu, myslete na to, že má stejný záměr i spousta dalších budoucích novomanželů. Chcete-li se cítit ve svůj svatební den opravdu jedinečně, nechce si ušít svatební šaty na míru, které vám dodají pocit výjimečnosti.

Zarezervujte si proto co nejdříve termín v pražském ateliéru Kaya The Tailor.

Publikováno: 21. 11. 2023

Kategorie: Móda & krása

Autor: Aneta Malinová