Parkuje někdo neustále před vaším vchodem? Nainstalujte parkovací sloupky

Pokud bydlíte na frekventované ulici, možná se vám docela často stává, že si někdo jen tak zaparkuje před vaším vjezdem či na místě, které je vyhrazené pouze pro vás. Cedule s nápisem „Neparkovat, vjezd!“ se častokrát míjí účinkem. Jak tedy situaci vyřešit? Pomoci mohou parkovací sloupky a zábrany. Někteří lidé si zákazu parkování nevšimnou, další jej přehlíží záměrně. Vždyť si přece potřebují odskočit jen na chvilku. Už je nenapadne, že i v té krátké chvilce se vy zrovna můžete vrátit domů, nebo potřebujete vyjet z garáže. Učiňte tomu jednou provždy přítrž!

Nainstalujte sklopný sloupek

Výborným řešením jsou sklopné parkovací sloupky. Sloupek nainstalujete tak, aby nebylo možné na místě zaparkovat. Někdy postačí jeden, jindy jsou zapotřebí dva – divili byste se, ale čeští řidiči jsou opravdu vynalézaví a dokážou zaparkovat v ledajakém prostoru. Sloupek je sklopný, takže když budete potřebovat na místo zajet, prostě si ho sklopíte. Jiný člověk než majitel ho není schopný sklopit, součástí je totiž cylindrický FAB zámek. Kdo nevlastní klíč, má smůlu.

Sloupek je řešením navždy

Parkovací sloupky a zábrany se vyrábí typicky z žárového zinku a mají dvojitou protikorozní ochrannou vrstvou. Někdy bývají opatřené bílým práškovým lakem. Aby si nikdo nemohl stěžovat, že si zábrany nevšiml, jsou na nich dva červené jasně viditelné pruhy. Použité materiály jsou kvalitní a odolné, takže jakmile si jednou pořídíte sloupek, máte vystaráno navždy.

A kde takový sloupek pořídit?

Například v e-shopu Topznak.cz. Jak se můžete přesvědčit, ceny se pohybují zhruba od 1500 Kč do 3000 Kč. Nejdražší jsou sklopné zábrany, ty stojí něco málo přes tři tisíce. Záleží na vás, co konkrétního si vyberete. Sloupek ani zábrana nejsou až tak obrovské, může vám je tedy dopravit DPD, FOFR či Česká pošta. Sortiment si prohlédnete na https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany.

Publikováno: 27. 10. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková