3 tipy na lázně, které stojí za to navštívit

Plánujete si na chvíli oddechnout od každodenních starostí a dopřát svému tělu dostatečný relax? Můžete naskočit na letadlo a odletět do oblíbené destinace, nebo navštívit některé z lázní, které překypují blahodárnými účinky na lidský organismus. V České republice naleznete široké spektrum lázeňských pobytů. Pokud jste rozhodnuti, že lázně vyzkoušíte, tak v následujících řádcích pro vás máme 3 tipy na lázně, které byste měli navštívit.

Františkovy lázně

Františkovy lázně leží v okrese Cheb v Karlovarském kraji. Je to malé městečko, které má přibližně 5 400 obyvatel. Ovšem patří mezi nejnavštěvovanější lázně v České republice, a není se čemu divit. V lázních pomáhají léčit nejen trávicí potíže, ale také poruchy pohybového ústrojí, civilizační choroby, nemoci oběhové soustavy, gynekologické problémy. Prameny obsahující minerální vodu se značně podílí na uzdravení osob s těmito problémy.

Mariánské lázně

V Karlovarském kraji ještě na chvíli zůstaneme, kde ve stejném okrese jako Františkovy lázně, naleznete další lázeňské město Mariánské lázně. Žije zde přes 13 tisíc obyvatel. Pomáhají léčit nemoci pohybového, oběhového a trávicího ústrojí, ledvin a močových cest, ale také nervové či dýchací poruchy.

Lázně Karlovy Vary

Patří mezi nejstarší a zároveň nejnavštěvovanější lázně v ČR. Typický je výhled na Karlovy Vary z Petrovo vyhlídky s jejím kamzíkem. Ovšem v minulých letech přibyl další podivuhodný výhled z terasy sanatoria Thermal. V sanatorium je hostům poskytnuto – moderní ubytovací a stravovací prostory, nechybí ani společenské prostory společně s venkovním bazénem a termální vodou. Lázně Karlovy Vary lidem pomáhají léčit zejména nemoci trávicího traktu a poruchy žláz s vnitřní sekrecí a látkové výměny. Největší výběr lázeňských pobytů najdete na webových stránka Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

Publikováno: 29. 01. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková