Malování podle čísel: Fenomén, který k nám dorazil z USA

Chcete se naučit malovat? Žádný problém, dělejte to podle čísel a z výsledku budete nadšení vy i vaše okolí. Unikátní koncept jde takříkajíc na dračku a budí pořádný rozruch. Aby ne, umožňuje vytvoření mistrovského díla prakticky každému. Jak to celé funguje?

Namalovat obraz je lepší, než si ho koupit

Když člověku něco vyroste pod rukama, dostaví se pocit uspokojení. S uměním je to úplně stejné. Obraz si můžete koupit hotový, ale když si ho namalujete sami, budete z něj upřímně nadšení. Malování je navíc skvělá antistresová metoda a vede k rozvoji mnoha schopností. Vůbec přitom nezáleží na tom, že jste do vínku nedostali ten pomyslný talent od boha. Malování podle čísel bylo navrženo tak, aby bílé plátno proměnil na estetický skvost i člověk, který drží štětec poprvé v ruce.

Co je malování podle čísel?

Autorem techniky, která spočívá v nanášení barev na plátno s předtištěnými obrysy očíslovaných plošek, byl Dan Robbins. Americký umělec v 50. letech minulého století hledal způsob, jak do tvorby obrazů zapojit více lidí – a v jeho hlavě se zrodil jedinečný nápad, kterému se zanedlouho začala oddávat spousta Američanů. Malování podle čísel je v zámoří populární dodnes a právem patří mezi oblíbené volnočasové aktivity.

Zvládnete podle čísel malovat i vy?

S malováním podle čísel může začít kdokoliv. Nepotřebujete talent ani vzdělání v uměleckém oboru. Stačí vám chuť tvořit a základní výtvarné potřeby. Jakmile se pustíte do díla, prostoupí vás radost a uspokojení. Malování podle čísel je dokonce vhodné i pro lidi, kteří se potýkají se zdravotním postižením a nezvládli by tvorbu standardním způsobem. Ohromné množství různorodých motivů najdete v e-shopu kreativnisvet.cz. S pomocí čísel namalujete cokoliv – krajinu, zvíře, oblíbenou filmovou postavu i reprodukci slavného mistrovského díla. Co třeba ikonické Slunečnice od Vincenta van Gogha?

Publikováno: 03. 11. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková