Lepší pitný režim zlepší vaše zdraví

Obsah článku:
  1. Alespoň 2,5 litru

Velké výkyvy teplot a málo sluníčka ovlivňují naši náladu i obranyschopnost. Právě v zimě je potřeba dobrá imunita, abychom zůstali zdraví. Jak k tomu přispívá pitný režim?

Alespoň 2,5 litru

Za den bychom měli vypít kolem 2,5 litru tekutin, ideálně čisté vody. Málokdo ale tato čísla dokáže dodržet, většinou pijeme mnohem méně. To však není pro naše tělo dobré, protože vodu potřebuje k tomu, aby fungovalo jak má. Když máme tekutin málo, začnou se ozývat první problémy. Bolesti hlavy, poruchy soustředění, únava a špatná nálada, ale také snížená imunita, proto je důležité pitný režim dodržovat a svému tělu dopřávat pravidelně dostatek vody. Od jejího pití nás ale může odrazovat její chuť, často tak sáhneme raději po limonádách nebo džusu. Pomoci mohou vodní filtry, které vodu zbaví těžkých kovů a dalších škodlivin, a navíc jí dodají skvělou chuť. A vodu, která nám chutná, pijeme bez problémů i ve větším množství, což pomáhá správnému pitnému režimu a tedy i našemu zdraví.

Bez chlorové pachuti Voda v těle je potřebná k trávení, termoregulaci, likvidaci škodlivin, správnému fungování metabolismu a neobejde se bez ní mnoho dalších procesů. Kromě chuti je tak potřeba, aby voda byla opravdu dokonale čistá, bez škodlivých látek a nečistot. Filtry na vodu se postarají o to, abychom pili vodu zdravou a čistou, bez hormonů, těžkých kovů a dalších látek. Vodu z běžné sítě používáme i na mytí nebo praní prádla, můžeme tak řešit i otázku, zda čističky zvládají vše upravit do perfektní čistoty. U vody z kohoutku nám nejčastěji vadí chlorová pachuť, které se lze zbavit odstátím, pak už ale voda není čerstvá. Filtr na odstranění chloru z pitné vody se tak postará o to, abychom měli vodu bez pachuti a zároveň čerstvou a se skvělou chutí.

Mnohem lepší pro náš organismus je pít vodu než různé limonády a slazené nápoje s konzervanty a barvivy. I u dětí je pitný režim důležitý a i u nich by měla převládat čistá voda, filtry na vodu jsou tak vhodným řešením pro celou rodinu.

Publikováno: 19. 02. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková