Kudy na Lysou horu, když jdeme s dětmi

Výlety s dětmi k létu zkrátka patří. Děti mají dlouhé, dvouměsíční letní prázdniny a žádný rodič netouží po tom, aby je celé dítě strávilo u počítače při hraní her. Raději se každý rodič snaží vymyslet atraktivní výlet, který by dítě dostatečně zabavil a který by mu přinesl zážitky, na které bude vzpomínat celý život, nikoli jen několik měsíců. Samozřejmě se může stát, že rodičům dojdou nápady. Vždyť i oni jsou jen lidé a ne vždy se daří vymyslet něco, co děti nadchne a ohromí. Proto jsme se rozhodli vám poradit. Vydejte se s dětmi do Beskyd a zdolejte Lysou horu. Beskydy jsou dnes chráněnou krajinnou oblastí, která se rozprostírá nejen na území České republiky, ale také na území Polska nebo Ukrajiny. Dotýkají se i Slovenska. Díky své aktuální rozloze jsou však tou největší chráněnou oblastí, která se u nás rozprostírá. To však ani zdaleka není ten jediný důvod, proč sem lidé cestují v tak obrovských počtech. Zdejším nejatraktivnějším cílem je Lysá hora, kterou jde vidět už z dálky. Jedná se o největší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který každým rokem zdolají tisícovky turistů. Lysá hora se zdolává průběžně během roku, a to lidmi různých věkových generací. Dokonce i děti přichází této hoře na kloub a rády sem s rodiči jezdí. A právě to je náš tip – vydejte se s dětmi zdolat největší horu Moravskoslezských Beskyd.

Jakou trasu zvolit?

Samozřejmě je nutné předem zvážit, jakou trasu zvolíte. Přece jen ne každá trasa je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Ideální trasou je takzvaná vrcholovka, která vede z Visalají přímo na Lysou horu. Tato trasa je nenáročná, pohodlná a měří zhruba osm a půl kilometru. I když se to může zdát jako obrovské číslo, skutečnost není tak černobílá, jak se na první pohled jeví. Z Visalají vede příjemná stezka, která překonává nejmenší převýšení ze všech značených tras, jež na Lysou horu vedou. Tato stezka je označena červenými značkami.

Odměna čeká v Sepetné

A aby děti měly dostatečnou motivaci, slibte jim něco dobrého k snědku a také koupaliště, které se nachází v rekreačním centru Sepetná. Právě zde se také můžete ubytovat, což ocení zejména rodiny s malými dětmi, jejichž děti chodí spát s červánky.

Publikováno: 30. 07. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková