Chyby, které brání v hubnutí – neděláte je taky?

„Hubnoucí“ předsevzetí patří mezi ta vůbec nejčastější, s kterými vstupujeme do nového roku. Někteří si je dávají dokonce pravidelně, protože kýžených výsledků se jim nikdy nedaří dosáhnout. Nepatříte také mezi ně? Možná děláte některou z těchto chyb.

Nevyvážená strava

Strava musí být vyvážená, plná vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších důležitých živin, bez kterých náš organismus nemůže správně fungovat. Pokud v ní některé ze základních složek chybí či je dokonce vynecháváte úmyslně (třeba tuky nebo sacharidy), pak se vám zhubnout nepodaří – přinejmenším tedy ne dlouhodobě. Vaše tělo bude hladovět a dřív nebo později vám to vrátí i s úroky. Neničte ho proto nesmyslnými dietami, ale zapracujte na zdravé životosprávě. Poraďte se s nutričním specialistou, nechte si sestavit jídelníček. Pokud to myslíte s hubnutím vážně, musíte k němu přistupovat komplexně a systematicky.

Nevhodný pohyb

Bez pohybu to nepůjde, naše tělo ho potřebuje nejen k tomu, aby zhublo, ale především proto, aby bylo zdravé. Kromě toho, že zrychluje metabolismus a spaluje tuky, totiž také předchází nemocem a některé pomáhá i léčit. Někdy však nabudeme mylného přesvědčení, že jakákoli pohybová aktivita nám k dosažení štíhlé postavy pomůže. To ale není tak úplně pravda. Respektovat musíme naši fyzickou kondici i zdravotní stav, dodržovat je potřeba také ideální tepovou frekvenci. Právě ona má totiž lví podíl na tom, zda a za jak dlouho kýžených výsledků dosáhneme. Chceme-li spalovat tuky, musíme cvičit ve správné intenzitě. S jejím hlídáním nám pomohou sporttestery, které dnes tvoří prakticky nepostradatelné vybavení jak profesionálních sportovců, tak i těch amatérských.

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková