Kondici na léto připravte už v zimě

Svátky, při kterých se stoly prohýbají pod jídlem a nápoji máme, už za sebou. S příchodem nového roku začneme přemýšlet spíše už nad létem, aktivitami a také svou kondičkou. Jak ji zlepšit?

Bez pohybu to nepůjde

Dobrou kondici bez pravidelného pohybu nezískáme. Nejčastěji nám v pohybu brání nedostatek času, ale většinou se jedná jen o výmluvy. Hodinu jednou, dvakrát týdně si ve svém programu najde každý a nemusíme ji strávit jízdou na konec města, abychom se mohli procházet přírodou. Zvlášť v zimě, kdy je brzy tma a počasí často výletům nepřeje. Cítit se dobře a zlepšit svou kondici pomohou fitness centra, kde můžeme cvičit v teple a suchu bez ohledu na počasí. Na kondici pomůže fitness trénink nebo jiná z pohybových aktivit, ze kterých si můžeme vybrat podle svých preferencí.

Zábava na kole

Oblíbenou aktivitou je jízda na kole. Ve sněhu a ledu se ale jezdí špatně a proto vyzkoušejte spinning. Jízda na stacionárním kole vám bude připomínat váš koníček a zdokonalíte tak přípravu na první jarní kilometry venku. Zapomeňte ale na nudné koukání do protější zdi během jízdy. Celá lekce probíhá za doprovodu hudby pod vedením instruktorky. Na spinneru, jak se kolu říká, tak díky zajímavým sestavám cvičení rychle uteče, ani nebudete vědět jak. Kalorie spaluje spinning skoro stejně rychle, jako když v zimě vyrazíte na běžky a navíc pořádně posílíte a procvičíte všechny partie těla. Spinning si můžete vyzkoušet a zamilovat po celé republice, už dávno není jen doménou hlavního města. Nejvyšší úroveň nabízí spinning Brno, kde máte možnost vyzkoušení si lekci zdarma a zjistit tak, proč se tomuto sportu věnuje stále více lidí po celém světě. A kdyby vám ani spinning nestačil, po skončení lekce si můžete ještě zajít do posilovny nebo se jen protáhnout. Při pravidelném pohybu brzy uvidíte výsledky, budete se méně zadýchávat a zlepší se vám kondice.

Publikováno: 25. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková