Jak vyrobit vizitky jako profesionál? Zvládnete to z domova

Hledáte šikovného výrobce vizitek? Již nemusíte. Jste to vy sami. Vyrobte si vizitky v pohodlí domova nebo v kanceláři a prezentujte třeba své podnikání. Přinášíme vám návod, jak rychle vyrobit profesionální vizitky na počítači a jak je vytisknout na papír.

Vyrábíme vizitky v MS Word

Na internetu najdete několik návodů na výrobu vizitek. Některé jsou ale natolik složité, že vás to odradí. Přitom snadno navrhnete vizitky v MS Word, který najdete v sadě Microsoft Office. Máme pro vás postup, jak na to:

 • Otevřete si nový dokument v MS Word a nastavte si pod záložkou Rozložení vlastní okraje: 2,5 cm nahoře a dole, 1 cm vpravo a vlevo a 0 cm u hřbetu.

 • Co by byla vizitka bez textu? Pod záložkou Vložení klikněte na Textové pole a vyberte Nakreslit textové pole.

 • Myší vytvořte textové pole a klikněte pravým tlačítkem na obrys.

 • Pod příkazem Další možnosti rozložení přepněte zobrazenou kartu na Velikost a nastavte si rozměr vizitky: 90 x 50 mm nebo 85 x 55 mm.

 • Do textového pole přidejte podle libosti obrázky, grafické prvky nebo logo. Pravým tlačítkem vyberte Formát obrazce.

 • Nakonec si pohrajte s textem v textovém poli a vizitku uložte ve formátu .pdf.

Vizitky vytvoříte také v dalších programech. Zkuste software Canva nebo využijte šablony pro návrh vizitek Google Chrome Business Card Maker a Microsoft Publisher. I v samotném MS Word najdete šablonu na vizitky. Tím vám odpadnou starosti s nastavováním stránky.

Vytiskněte si profesionální vizitky na běžné tiskárně

Vizitky vytiskněte na kvalitní tiskárně. Než ale přejdete k tisku vizitek, proveďte zkušební tisk, říká Pavla Černá z TisknuLevne.cz. Jste s písmem, zarovnáním textu a grafikou spokojeni? Vložte do tiskárny silnější papír, nejlépe s gramáží 200 až 300 gramů. Předtím si ale zjistěte, jestli vaše tiskárna umí pracovat s papírem s vyšší gramáží.

Nastavte tisk vizitek na papír o formátu A4. V náhledu uvidíte rozvržení vizitek na papíru. Nezapomeňte přidat značky na ořez, které vám ulehčí ořez vizitek. Vizitky ořízněte a případně zatavte do fólie na laminovačce.

Co vše uvést na vizitce?

S grafickými prvky buďte opatrní. Na vizitce by však nemělo chybět logo nebo motiv, který vystihuje vaše podnikání. Ostatní grafické prvky jsou zbytečné. Místo toho na vizitce zvýrazněte:

 • název společnosti

 • jméno a funkci u osobní vizitky

 • kontaktní údaje

 • odkaz na webové stránky

 • QR kód s odkazem na www stránky nebo sociální profily

Tisk vizitek na laserové nebo inkoustové tiskárně?

Pro tisk vizitek můžete použít běžnou laserovou a inkoustovou tiskárnu. Na laserové tiskárně vytisknete vizitky s ostrým textem a grafikou, na inkoustové tiskárně zase barevné vizitky s perfektními barevnými přechody. Základem úspěchu jsou kvalitní tonery a inkoustové náplně, které se na papíru nerozpíjí.

Vizitky jsou skutečně vaší vizitkou. Dejte si na nich záležet a inspirujte se vizitkami svých obchodních partnerů nebo návrhů na internetu. Vizitky vytiskněte doma či v kanceláři a rozdejte je vaším obchodním partnerům a zákazníkům.

Publikováno: 20. 09. 2022 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková