Jak balit knihy při velkém stěhování

Stěhování v Praze obnáší řadu povinností a nutností či věcí, které udělat, zvládnout a zařídit. A to včetně balení knížek, se kterými může být chvilku potíž. Zejména pokud to nepřenecháte zkušené firmě se může stát, že se vaše knihy propadnou v krabicích, do kterých je s naivní myšlenkou toho, že v nich také zůstanou, ukládáte. Abyste se vyhnuli tomuto negativnímu scénáři, vyplatí se vědět, jak k jejich balení přistupovat.

Knihy patří mezi nejtěžší věci

I když si říkáte, že vám v policích dřímají pouze knihy menších rozměrů a o pár stránkách, když se takových knížek dá do kupy vícero, zjistíte, že jsou tím nejtěžším, co budete během stěhování přenášet z místa na místo. Proto upusťte od vaší původní tendence naházet knihy do jedné velké prostorné krabice, ale raději dejte přednost jejich umístění do krabic menších, kde budou po menším množství čili budou i menší hmotnosti.

Velké krabice jsou sice alternativou, ke které máme tendenci se tíhnout nejvíce, ale pravděpodobnost jejich převážení a také propadnutí je tak velká, že menší krabice upřednostněte především.

Krabice by měla být nová

Jelikož se do krabic ukládají knihy při stěhování nejčastěji, možná ani vy nechcete hledat jinou alternativu tohoto balícího materiálu. Krabice by měla být v každém případě vždy nová, nepokrčená, ale také jinak poškozená. Jen tak se na ni budete moct plnohodnotně spolehnout.

Právě nové krabice mají takzvanou vůli čili ani pod tlakem se neprohne tak snadno, jak by si člověk myslel nebo se domníval. Ošoupanou krabici může velká váha nemile překvapit.
Tašky jsou také možnost

Pravděpodobně každému ve skříních dřímají typické modré pevné tašky z nejmenovaného řetězce s bytovými doplňky a nábytkem. A právě takové tašky jsou v těchto případech těmi nejlepšími ze všech. Jsou totiž pevné a knihy se do nich skládají velmi snadno. 

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková