Hlídání dětí: Agentury jsou dražší, ale bezpečnější!

Najmout si chůvu? V dnešní uspěchané době nic neobvyklého. Pokud patříte k časově vytíženým rodičům, kteří potřebují čas od času pomoc s hlídáním dětí, nemusíte se za to stydět. Rozhodně nejste sami. Nabízí se však otázka, zda je lepší hledat chůvu v soukromé inzerci, nebo se obrátit na agenturu. Obojí má svá pro i proti, ovšem sázkou na jistotu je obvykle hlídání dětí od agentury.

Proč kontaktovat agenturu?

V případě hlídání dětí přes agenturu nemusíte příliš stresovat. Většinou dorazí ostřílená pracovnice s letitými zkušenostmi a bohatou kvalifikací. Renomované agentury neponechávají nic náhodě a zaměstnávají pouze prověření chůvy. Navíc vám dají na výběr mezi několika zaměstnankyněmi, což přijde vhod, pokud si s tou první dítko nesedne. Předem se však informujte o vytíženosti – budete-li chůvu potřebovat častěji, může se stát, že nebude mít volné všechny termíny a agentura za ni vyšle náhradu. Zároveň se miřte s vyšší hodinovou sazbou. Odpovídající péče totiž něco stojí. Některé agentury nabízí hlídání dětí na den zdarma, což je ideální na „otestování“. Zjistíte, jak si vaše dítko s chůvou rozumí a nezaplatíte za to ani korunu.

Jednotlivci jsou levnější

Rozhodnete-li se chůvu vypátrat na vlastní pěst, pravděpodobně se vám podaří ušetřit nemalou částku. Počítejte však s tím, že hledáním ztratíte spoustu času. A jen tak mimochodem, čas jsou taky peníze. Doporučí-li vám chůvu známí na základě svých dobrých zkušeností, pak je to v pořádku. Ale zvát si domů někoho neznámého je v dnešní době velmi riskantní. Vzpomeňme na případy, kdy se se chůvy o děti nestaraly či je dokonce bily.

První kontakt rozhoduje

Ať už se nakonec přikloníte k hlídání chůvou z agentury nebo se obrátíte na paní „na volné noze“, nepodceňujte dojem, jakým na vás zapůsobí při prvním osobním setkání. Nezdráhejte se ji na cokoliv zeptat, a především pak na řešení nestandardních situací, ke kterým může bez vaší přítomnosti dojít. A přestože peníze nerostou na stromech, vybírejte především na základě „lidskosti“, kvalifikace a zkušeností.

Publikováno: 30. 07. 2017

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: hlídání dětí | hlídání dětí od agentury