Druhy dámských županů. Který vám vyhovuje nejvíce?

Župany nás dokonale zahřejí pokaždé, když vyjdeme z vany, sprchového koutu, bazénu nebo vířivky. Jaké existují druhy a které z nich jsou pro vás ty nejlepší?

Materiál? Každý má svého favorita

Mezi nejoblíbenější materiály pro dámské župany (ale i pánské župany, mimochodem) se řadí stoprocentní česaná bavlna, která je oblíbená pro své hypoalergenní vlastnosti a vysokou savost. Stále více lidí si ale zamilovalo i župan z bambusového vlákna. Proč? Antibakteriální provedení je ideální pro osoby s citlivou pletí, pro alergiky, nebo pro ženy, které trápí ekzém. Bambus dokáže sát vlhkost dokonce ještě důkladněji než bavlna, navíc si uchovává stálou podobu i po mnoha cyklech praní.

Mimo tyto dva nejčastější materiály existují župany také z micro bavlny, nebo také z modalového vlákna. Modal je materiál, který je typický svou pevností a tažností vláken. I po několika praních si zachovává příjemný lesk a rozměrovou stabilitu. Leskem je modal velmi podobný hedvábí. Pokud hledáte hebký a vzdušný materiál, mohl by být tou správnou volbou.

A co styl?

Nejen materiál, ale také styl hraje důležitou roli. Zatímco některé ženy dávají přednost krátkým županům bez kapuce, jiné zbožňují možnost se do županu schoulit a s kapucí si uchovat teplo po sprchování ještě po dlouhou dobu. Ideální pro relaxaci po koupeli jsou delší župany, které jsou hustěji tkané a mají větší savost.

Patříte mezi milovnice vkusných výšivek? V tom případě vás zřejmě zaujmou župany s výšivkou nebo krajkou, které celek pozvedají na originální módní kousek.

Kdo skutečně zbožňuje teplo a pohodlí, jistě ocení župany, které mají šálový límec. Možnost župan přepásat je pak samozřejmostí, kterou by měl nabídnout snad každý z kousků.

Jak jste na tom vy? Dáváte přednost pohodlí, nebo se v županu chcete cítit krásná a stylová? Je na každé z nás, které prvky nás nejvíce osloví.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková