7 důležitých otázek, které byste si měli položit při nákupu invalidního vozíku

Současné moderní technologie se dotýkají i natolik specifické oblasti, jako jsou zdravotnické prostředky. Invalidní vozíky jsou způsob, jak si mohou lidé užívat větší mobilitu, a tím pádem i svobodu. Při výběru invalidního vozíku byste však měli mít na paměti několik důležitých věcí, na které se zaměříme v následujících řádcích.

Hledáte standardní invalidní vozík?

V první řadě se rozhodněte, jestli se má jednat o manuální, nebo elektrickou variantu. Každému vyhovuje něco jiného. Elektrický invalidní vozík má největší smysl hlavně u lidí s velmi omezenou pohyblivostí, kteří potřebují další asistenci. Pro dočasné či příležitostné využití slouží zase manuální invalidní vozíky. Samozřejmě, každý má své preference. Velikost je důležitým faktorem při výběru správného invalidního vozíku. Sedět na malém vozíku může být velice nepříjemné, zatímco v opačném případě se snadno stane, že člověk z vozíku vyklouzne. Volba správné velikosti závisí na výšce, váze, věku a podobně. Za zmínku stojí i váhové limity. Důležitými prvky jsou nožní a loketní opěrky, jež by měly být pevné a bezpečné.

Potřebujete invalidní vozík převážet?

Spousta zákazníků se nezaměřuje na skladovatelnost a snadnost přepravy. Pochopitelně je přirozené myslet na mobilitu v domácím prostředí, ale také záleží na tom, jestli chcete invalidní vozík přemístit z místa na místo, například automobilem. Dávejte si pozor na to, zda se vám tedy vybraný model bez problémů vleze do automobilu. S tím souvisí i váha. Čím je nižší, tím je to lepší. Kola invalidního vozíku jsou dalším faktorem, na který byste se měli zaměřit. Kola musí být odolná a vybírat variantu budete podle toho, zda se má vozík používat spíše ve vnitřních prostorách, nebo venkovních. Podívejte se na pomůcky pro sebeobsluhu na webových stránkách Zdravpom.cz.

Publikováno: 15. 01. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková