Výhody elektrokoloběžek, aneb proč si pořídit trend moderní doby

Elektrokoloběžky potkáváme na chodníku, na silnici, cyklostezkách. Spousta lidí si je pořizuje jako vhodnou alternativu k automobilu. Pokud stále váháte, zda si elektrokoloběžku pořídit, přinášíme vám několik důvodů, proč byste měli o této možnosti uvažovat. A vězte, že parádní jízda na okřídlené koloběžce za to fakt stojí!

Snížení nákladů na dopravu

Jedním z hlavních důvodů, proč si hodně lidí kupuje elektrokoloběžku, je snížení nákladů na dopravu včetně snadného parkování. Jestliže žijete v centru města, víte, že parkování je mnohdy složité a není zadarmo. Šetříte tak na pohonných hmotách či parkovném. Především i drahocenný čas, jelikož se v pohodě vyhnete dopravním zácpám.

Skvělá zábava

Jízda na elektrokoloběžce může být někdy fakt hustá, a to díky zvolenému typu, který vás vynese do výšin blaženosti a extáze. Některé druhy e-koloběžek totiž umožňují, díky špičkové elektronice, jet rychlostí až 65 km/hod. Navíc je stroj již tak konstrukčně vybaven, že se nepřehřívá ani při delší jízdě. Vydejte se na dlouhou až 60 km sportovní jízdu okořeněnou řádným adrenalinem!

Flexibilita v dopravě

Se svým novým strojem snadno překonáte kratší i delší vzdálenosti. Stejně tak ho můžete vzít s sebou do vlaku či autobusu, či se svézt metrem. Mnoho elektrokoloběžek je navrženo tak, aby se daly snadno složit a přenášet.

Zlepšení fyzické kondice

Ač se to nezdá, i při jízdě na elektrokoloběžce děláte hodně pro své zdraví. Krom toho, že například okysličujete plíce, posilujete i svaly břicha, nohou a zad. A to proto, že je nutné při řízení neustále udržovat stabilitu.
Snížení uhlíkové stopy

Jste zavilí ekonadšenci? Pak především právě pro vás byly navrženy elektrokoloběžky! Nevytvářejí emise, pročež se jedná o velmi ekologický způsob dopravy. Takže jízdou na elektrokoloběžce přispíváte i k ochraně životního prostředí a k ozdravění zelené planety.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Kateřina Navrátilová