Vychutnejte si červené víno Primitivo i šumivé Prosecco

Obsah článku:
  1. Primitivo
  2. Prosecco
Pokud si občas pochutnáváte na kvalitním vínu, rozhodně stojí za zmínku červené Primitivo, které si vás podmaní vskutku ojedinělou chutí. Stejně tak se obrovské popularitě těší šumivé Prosecco, z něhož se míchají i různé alkoholické nápoje, jako je třeba Aperol Spritz. V následujících řádcích vám o těchto vínech prozradíme více zajímavých informací.

Primitivo

Odrůda zvaná Primitivo je specifická hned v několika ohledech, například samotné hrozny se mnohem dříve zabarvují a dozrávají poměrně brzy. Co se sklizně týká, tak probíhá od poloviny srpna do poloviny září. Primitivo má své kořen v Apulii, a to konkrétně v městečku Gioia del Colle. V posledních deseti letech stoupl zájem o červené víno Primitivo, a to dokonce o 40 procent. Primitivo je jemné a elegantní. Charakteristickým rysem tohoto červeného vína je vyšší obsah alkoholu, a to okolo 15 až 17 procent.

Prosecco

Zavítáme také ještě do skupiny šumivých vín, přičemž nejoblíbenější je jednoznačně Prosecco. Vyrábí se v severoitalské oblasti, a to na Benátsku. Prosecco je svěží a typické peckovým ovocem a bílými květinami. Obsahuje méně alkoholu, a to v rozmezí od 10 do 12 procenty. Šumivé víno si vychutnáte u různých pokrmů, navíc je ideální volbou k jakékoliv příležitosti. Vedle běžně dostupného bílého Prosecca je k dostání ještě i růžová varianta, která vám určitě zachutná. Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli objednat víno jakéhokoliv charakteru, podívejte se do pestré nabídky Vinodoc.cz. Působí na tuzemském trhu od roku 2013 a zakládá si na vskutku kvalitních vínech. Sortiment je široký a vybrat si můžete z tisíce různých vzorků. Nadchne vás i cenová politika e-shopu. Investujte do kvalitních italských vín, navíc můžete zakoupit i archivní láhve.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková