Užijte si báječnou dovolenou na Slovensku

Česká republika je sice celosvětově vyhledávanou lázeňskou destinací, ale rozhodně nemůžeme tvrdit, že by se Slovensko drželo v jeho stínu. Tato země je protkána celou řadou termálních pramenů, kterými dokazuje svou nadřazenost a láká k návštěvě tisíce turistů nejen z okolních zemí. Dovolená na Slovensku má mnoho podob a záleží pouze na každém z nás, jakou cestu si při hledání plnohodnotného odpočinku zvolí. Termální prameny na Slovensku jsou známé pro svou jedinečnou léčivou sílu. Dohromady se zde nachází přes 1 300 proslulých pramenů a mnohé z nich započaly historickou slávu bezpočtu zdejších měst. Jmenujme například Přešťany, Trenčianské Teplice nebo Bojnice. Vydejte se i vy na cestu za poznáním léčivých sil slovenských termálních lázní.

Wellness na Slovensku

V návaznosti na léčivost těchto pramenů se můžete rozhodnout pro wellness pobyty na Slovensku a ochutnat tak nepřekonatelnou atmosféru příjemně strávených dnů s přáteli nebo kruhu rodinném. Ať už se potřebujete na malý moment vymanit od všedních starostí nebo si jen prodloužit víkend a načerpat novou energii, Slovensko je tou nejlepší volbou. Čekají zde na vás nejen léčebné procedury pod vedením zkušených profesionálů, ale i místa, která stojí za to poznat, vidět nebo ochutnat. Wellness pobyt na Slovensku se velmi snadno stane splněným snem každého, kdo hledá skvělé prožitky k zahnání stresu a únavy.

Relaxujte v Tatrách

To nejlepší, co může tato země nabídnout, je bezesporu relaxační pobyt ve Vysokých Tatrách. Jedná se o nejmenší velehory světa a zároveň jsou nejvyšším pohořím celého Slovenska a Polska. Není divu, že právě tato lokalita je nejvýznamnějším turistickým centrem celé země a rovněž nejnavštěvovanějším regionem vůbec. Vydejte se za odpočinkem do vysoko položených míst a využijte veškerých výhod, které tato oblast nabízí bez ohledu na roční dobu. Vysoké Tatry jsou vhodné pro turistiku, horolezectví, léčebné pobyty, lyžování i toulky nezaměnitelným charakterem panenské přírody.

Publikováno: 24. 03. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková