Už víte, kde letos strávíte dovolenou? Podívejte se na zajímavé tipy

Vyrazit na dovolenou do teplých krajin je ideálním nápadem hlavně v období, kdy je u nás počasí nevlídné a škaredé. Pokud chcete tradičně vyrazit až v letních měsících, je teď ta správná doba pro výběr zájezdu a destinace. Podívejte se na některá oblíbená místa s exotickým nádechem.

Dotek exotiky

Vyrazit na pořádnou dovolenou by mělo patřit mezi základní každoroční povinnosti. Dostatečně si odpočinout, nasbírat novou energii a hlavně poznat netradiční místa, jaká u nás neuvidíte. To vše zvládnete za týden či dva v exotické destinaci. Když si dobře vyberete, nemusíte ani příliš zatížit rodinný rozpočet. Exotická dovolená je skvělým tipem na dárek, který rozhodně potěší. Obdarovat můžete i sami sebe tím, že si vyberete svou vysněnou destinaci. S dostatečným předstihem a včasnou rezervací termínu mohou být ceny nižší.

Překrásné Maledivy

Křišťálově čistá voda a krásné počasí nabízí ideální podmínky pro aktivní i relaxační dovolenou. Dovolená Maledivy je vhodná pro všechny, protože možnosti jsou zde opravdu nekonečné. Můžete poznávat místní kulturu, sportovat, užívat si čistou vodu a překrásné pláže. Skvělým zážitkem je potápění mezi pestrobarevnými rybkami, kdy si vybavení můžete zapůjčit přímo na místě. Nejlepší dobou pro dovolenou na Maledivách jsou měsíce od ledna do konce dubna, což se báječně kryje s naší nehostinnou zimou.

Nádherné čisté kapverdské pláže

Čistě bílý písek na nádherných plážích lemovaných okolní typickou vegetací. Je to překrásný pohled a ještě hezčí zážitek, který si musíte prožít na vlastní kůži. Dovolená Kapverdy má typické prvky exotiky, kdy nechybí poznání místní originální kultury, svěží přírody a příjemně teplého moře. Dohromady se Kapverdy skládají z 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků, takže pokud toužíte po poznání, máte během dovolené co dělat, než je všechny navštívíte.

Publikováno: 12. 11. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková