Rozvoz jídel je v Česku v oblibě

Zatímco před několika lety jsme si mohli jídlo vyzvedávat přímo v restauracích, dnešní moderní doba nám přinesla jistou inovaci, a to rozvoz jídel. Kdykoli, kdy máte chuť, zájem nebo hlad tak stačí mrknout na internet a objednat si oblíbený pokrm z restaurace, která je vašemu srdci nejbližší. A do pár minut vám kurýr s objednávkou zaklepe na dveře s jídlem, které si následovně vychutnáte u oblíbeného seriálu. No není to báječné? Aktuálně funguje rozvoz jídel ve Frýdku-Místku i v jiných městech České republiky. Kvůli zvyšující se poptávce o tyto služby se řada podniků rozhodne podstoupit taktéž tento krok, a sice taktéž se stanou součástí skupiny restaurací, které svá jídla dokážou rychle připravit a odvézt k zákazníkům.

Dnes to není jenom o pizze a rychlém občerstvení

Zatímco v minulosti se doručovací služby zaměřovaly jenom na pizzu a případně rychlé občerstvení, jako je hamburger a hranolky, dnes to není jenom o těchto pokrmech. V současné době je možné objednat si prakticky jakýkoli pokrm z jakékoli gastronomie. Jsou libo italské těstoviny nebo snad česká klasika v podobě vepřo, knedlo, zelo? Aktuálně funguje v České republice rovnou několik firem, které se specializují na doručování jídla z oblíbených a zapojených restaurací. Lidé tak nemusí každou jednotlivou restauraci obvolávat, ale mohou si vybrat z řady restaurací tu, která uvaří pokrm, na něhož mají největší chuť.

Rozvoz jídel po celé republice

Jak již bylo zmíněno, v současné době funguje rozvoz jídel prakticky po celé republice. Každým rokem se díky rozvozu jídel prodá několik milionů jídel, které si lidé nemají možnost vychutnat v daný okamžik v restauraci. Analytici se domnívají, že rozvoz jídel se bude těšit vysoké oblíbenosti i v budoucnu. Je zde podle nich vysoký potenciál, což si uvědomují nejen samotné restaurace, které v době koronaviru rozvoz zachránil.

Publikováno: 29. 06. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková