Pracovní oblečení do interiéru i exteriéru

Pracovní oblečení je velmi širokou kategorií. Zahrnuje ochranné oděvy do nebezpečných provozů či provozů s vysokými hygienickými nároky stejně jako oděvy s bezpečnostními reflexními prvky nezbytnými pro pohyb v exteriéru a na pozemních komunikacích.

Hlavní funkcí pracovního oblečení je ochrana

Pracovní oděv a obuv mají jeho nositele v první řadě ochránit. Před chladem, žárem, mechanickými nárazy stejně jako nepříznivými vlivy počasí. A minimalizovat riziko zranění.

Co obor, to jiný pracovní oděv

Škála průmyslových oborů vyžadujících patřičné pracovní oblečení je přitom velmi široká. Co obor, to prakticky jiné nároky na pracovní oblečení. Některé obory si například zakládají na barvách. Zatímco potravinářskému průmyslu s vysokými hygienickými normami vládnou světlé barvy, zaměstnanci v průmyslu těžkém se většinou oblékají do barev tmavých.

Pracovní oděv reprezentuje

Zaměstnancům průmyslu chladírenském ovšem více než o barvy jde o zamezení prochladnutí a jejich pracovnímu šatníku dominují zateplené kalhoty, teplé bundy a mikiny. Hlavním parametrem při výběru pracovního oděvu pro hasiče je nehořlavost povrchu oděvu. Zdravotníci se pak musí odívat do speciálního zdravotnického oděvu. Zde svou roli hraje i reprezentativnost. Zdravotního pracovníka díky oděvu poznáte na první pohled.

Vybírejte na internetu

Pracovní oblečení a obuv jsou k sehnání ve specializovaných kamenných i internetových obchodech. S bohatou nabídkou se setkáte i na e-shopu Xfer (na internetu hledejte pod odkazem pracovní oblečení – velkoobchod.) Bezpečnostní vesty, oděvy s reflexními prvky, zástěry, trička, košile, polokošile, kalhoty, svetry a blůzy tak můžete vybírat v pohodlí svého domova či kanceláře. Kompletní nabídku e-shopu najdete na odkazu Brno pracovní oblečení velkoobchod.

Publikováno: 26. 11. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková