Popularita pitbike stále roste

Obsah článku:
  1. I na závody
  2. Malá a lehká
Lehké, dobře ovladatelné motorky v posledních letech slaví velký úspěch i u nás. Nabízí totiž adrenalin i zábavu a do jízdy na nich se zamiluje každý.

I na závody

Za vznikem pitbike stojí spíše náhoda než úmysl. Mechanici ze závodních týmů si chtěli ulehčit pohyb po depu a pitline, a tak si upravili crossovou motorku. Kromě rychlejšího pohybu po depu ale nabízela i mnoho legrace, a tak ji dále vylepšovali a brzy se dostala za zdi závodních okruhů. Jízda na pitbike zlepší jezdecké schopnosti, pomůže získat sebevědomí v jedné stopě i začátečníkům a naučí vás i správně reagovat a soustředit se. Dnes již tyto malé motorky nejsou jen doménou několika vyvolených, ale jsou velmi populární i mezi širokou veřejností. Mezi přední výrobce patří značky YCF nebo Stomp, některé modely jsou vhodné i pro účast na hobby závodech, kterých se koná stále více.

Malá a lehká

Pitbike mohou na první pohled připomínat hračky pro děti, opak je pravda. I majitelé velkých motorek se zamilovali do jízdy na pitbike, protože se při ní učí lépe reagovat a ovládat stroj. Oblíbené jsou i u začátečníků, i těch, kteří dosud neměli žádnou zkušenost s jízdou na motorce. Z pitbike díky jejich malé výšce dosáhnete bez problémů na zem, což pro mnoho jezdců znamená pocit bezpečí. Obsah motorů se u pitbike pohybuje od 50 do 170 ccm, některé modely umí jet až stokilometrovou rychlostí, ale více si s nimi užijete na malém okruhu nebo v terénu. Příjemná je také cena, a to nejen samotné motorky, levnější než pro velké stroje jsou také na pitbike náhradní díly, když už by k nějakému pádu došlo. Pitbike jsou malé, lehké, dobře se převážejí a vyžadují jen minimální údržbu. Malé motorky vám pomohou naučit se ovládat jednostopé vozidlo, zlepšit soustředění a důvěřovat svým schopnostem, ať už si jízdu užíváme kdekoli.

Publikováno: 16. 03. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková