Po Česku se cestuje jinak – nezapomeňte na nosiče kol i střešní box

Naše letošní dovolená, a nejspíš nezůstane jenom u ní, změní GPS souřadnice, ale též způsob cestování. Letadlo nahradíme opět automobilem a s obyčejnými cestovními kufry si nevystačíme.

Pojďte se včas vybavit na dovolené a letošní cestování

Ideální cestování je s prázdným autem. Je nebezpečné i nepohodlné cestovat s přeplněným interiérem automobilu. Věci, co se nevejdou do kufru, patří do střešního boxu. Kola a další sportovní výbava na správné nosiče. Na střešní nosič, na nosič na tažné zařízení, nebo na zadní dveře. Takto se vozí v létě především kola. Pro dovolenou po českých a moravských památkách i do naší krásné přírody budete přesně toto vybavení potřebovat.

Nosiče kol na tažné jsou nejlepším řešením

Lze na ně umístit až čtyři kola. I když je stejně bezpečné umístění kol na střeše, mnoho řidičů preferuje vozit kola právě na tažném zařízení. Neblokujete si střechu a kola na automobilu méně ovlivňují spotřebu. Speciální nosiče se prodávají už i na elektrokola. Mají o něco odlišné parametry. Umístění kol jde i kombinovat. Některá lze umístit na střešní nosič, jiný na nosiče kol na tažné zařízení. To využijete v případě, že se na dovolenou vydáváte ve větším počtu. Osvědčenou značkou je Thule. Vyplatí se do ní investovat. Nosiče této značky patří mezi neprostou špičku.

Zabalte si do střešního boxu

Střešní box je úžasně praktickým pomocníkem. Pomůže zabalit na dovolenou nejen běžné věci, jako je oblečení a obuv. Odveze též různé neskladné a objemné věci, například stany či campingové vybavení. V boxu je k věcem skvělý přístup. Nemusíte přehazovat půlku kufru, abyste se dostali k tomu, co potřebujete. Mnohdy je přístupný z obou stran. Na větší auto se i velký střešní box vejde ještě dohromady s nosiči kol. V zimě pak s nosiči lyží. I když i ty lze vozit právě ve střešním boxu. Střešní box je vždy uzamykatelný, takže se jej nemusíte bát nechat někde na zaparkovaném automobilu. Samotný box i náklad v něm chrání bezpečné zámky.

Publikováno: 20. 04. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková