Originální design zajistí autorské šperky

Každý z nás má jistě svůj oblíbený šperk, bez kterého se cítí neúplný. Má svou historii, máme k němu citový vztah a nosíme ho rádi kdykoli to jde. Přesně takové jsou designové šperky, proto mají takový úspěch.

Historická touha

Ještě v dobách, kdy lidé žili v jeskyních, už vznikla chuť se něčím ozdobit a odlišit. Drobné korálky a ozdoby z hlíny, kožené náhrdelníky s úlomky kostí nebo zubů i váčky s usušenými plody rostlin. Mezi nejstarší nálezy patří drobné korálky, které jsou staré více než padesát tisíc let a jsou považovány za první, primitivní šperky. Když si pak lidé osvojili práci s nástroji, začali originální šperky vytvářet také z hlíny, dřeva a lastur a následně, už kolem roku 2700 před naším letopočtem, také z kovu. Chuť a touha odlišit se, být originální a něčím jiný je mimo jiné to, proč i dnes mají šperky na míru takový úspěch. Jsou krásné, jsou okouzlující a hlavně, jsou své.

Psychologie šperku

Dva stejné autorské šperky nepotkáte, liší se stejně, jako se liší lidé. Designové šperky nejsou jen krásou na pohled, ale doplňují a podtrhují osobnost svého nositele. Samotné výrobě šperku předchází návrhy a konzultace šperkaře, aby vytvořený šperk dával smysl. Odborník vám poradí i v případě, že máte jasnou představu o tom, jak by váš osobní šperk měl vypadat. Šperkař pomůže s návrhy zpracování, aby byl šperk funkční a dobře sloužil, a také s výběrem vhodných materiálů. Platina, stříbro, zlato nebo jiný kov se kombinují s drahými kameny, jako je rubín, aquamarín nebo brilianty. Vždy by měl být šperk nejen krásný, ale také kvalitně zpracovaný, odborník tak poradí tu nejlepší kombinaci a navrhne možnosti zpracování. Říká se, že mistr šperkař musí být i dobrý psycholog, aby osobnost budoucího nositele vtiskl do samotného šperku. Šperky, které mají svůj příběh a historii, jsou většinou i šperky, ke kterým máme vztah. Jsou elegantní, nadčasové a nosit je můžeme ke slavnostní róbě i běžnému oblečení do práce, vždy vyniknou.

Publikováno: 26. 08. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková