Nenechte vaši pleť stárnout. Pomůže vám s tím kolagen

Žádná žena nevidí ráda, když její pleť stárne, když se na pleti objevují vrásky, které už nelze zamaskovat ani kvalitním make-upem. Bohužel vrásky jsou jen typickým příznakem stárnutí a ženy si toho musí být vědomy. V případě, že však odmítáte nechávat volně svou pleť stárnout, prozradíme vám, kdo či spíše co vám s tím pomůže. Je to kolagen, který je skvělým bojovníkem nejen proti vráskám, ale také je pomocníkem v boji proti lámání nehtů nebo funguje i na kruhy pod očima.

Každý člověk si krásu představuje jinak. Zatímco někteří lidé si hned vybaví člověka dobře oblečeného a obutého, jiný si zase představí ženu krásnou a mladou, bez vrásek na obličeji. Čas však nezastavíme a takové vrásky se dříve nebo později začnou objevovat na naší pleti. Důvodem toho je ztrácející se kolagen, který s přibývajícím věkem z našeho těla mizí. Jeho tvorbu však můžeme opětovat podpořit, respektive kolagen můžeme do svého těla opět dodat, a to tak, když začneme používat doplňky stravy nebo nejrůznější kosmetické přípravky, jež v sobě kolagen ukrývají.

Kdy začít kolagen do těla dodávat?

Jak již bylo zmíněno, kolagen se ztrácí z našeho těla s přibývajícím věkem. Odborníci se však shodují na tom, že viditelně naše pokožka začíná stárnout po třicátém roce života. Právě v tomto hraničním věku naše pokožka už není tak pružná a pevná jako dříve, což je ostatně způsobené zmiňovanou ztrátou potřebného kolagenu.

Vrásky rovná se moudrost?

Mnohé ženy si s vráskami nedělají hlavu, jelikož si myslí, že vrásky znamenají moudrost. Jenže tomu už tak dávno není. Pokud máte na svém obličeji vrásky, znamená to jenom, že ve vašem těle není dostatek kolagenu. Jak jsme ale zmínili, dnes to není už nic, s čím by se nedalo bojovat.

Za vyzkoušení například stojí elixír mládí Rays of Beauty, což je kolagen na pleť, na klouby, proti vráskám nebo na podporu růstu vlasů.

Publikováno: 29. 01. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková