Kelímek papírový snadno proměníte i na netopýra

Připravte se na podzimní tvoření. Dali jsme dohromady několik tipů na oblíbené tvoření s dětmi za pomocí papírových tácků, talířů a kelímků. Tentokrát halloweenské. V dětských časopisech se již objevily halloweenské přílohy a úkoly. Děti se začínají ptát, kdy bude Halloween. Na rozdíl od nás, dospělých, si jej velice rychle zamilovaly. A ve srovnání s klasickými dušičkami, kdy se s rodiči mrzne u hrobů, je toto pojetí dušičkové doby pro děti mnohem zábavnější.

Připravte dětem skvělý Halloween

Pojměte to jako skutečný svátek. Napečte třeba perníčky. Ideálně s černým kakaem, aby byly správně halloweenské. Snadno koupíte různé formičky s motivem koček, čarodějnic, tykví, dokonce celé sady přímo pro tento svátek. Děti je pak nechte zdobit cukrovou polevou. Bílou i obarvenou do tradiční oranžové a doplňkové fialové.

Vydlabejte dýni

Nezapomeňte ani na dýni. Na polích už jsou dýně sklizeny, je čas koupit si ji domů. Ve sklepě a v chladnější místnosti vydrží. Zatím ji nedlabejte. Vyberte si tu, která má zbytek po stonku alespoň v délce 4 cm. Pouze taková dýně má dostatečnou trvanlivost.

Připravte si s dětmi halloweenské dekorace

Soustředit se na Halloween jako na pouhý jediný den, to o hodně přicházíte. Tvořte s dětmi třeba i měsíc dopředu různé halloweenské dekorace. Ozdobte s nimi byt, použijte je pak při slavnostním stolování v den „H“. Skvělým pomocníkem je papírové nádobí. Je ideálním pro tvoření. Kelímek papírový oblepte černým kartonem, nebo černě nabarvěte. Z černé čtvrtky si vystřihněte netopýří křídla a nalepte na kelímky. Tácek papírový využijte jako základ pro krásné koláže. Nechte děti ať na něj nalepují různé halloweenské obrázky z časopisů, nálepky, či své vlastní namalované čarodějnice, tykve, netopýry a duchy. Pak je vystavte. Nezapomeňte ani na papírové talíře. Nechte děti, ať z nich vytvoří tykve. Pořiďte jim dostatek oranžové barvy. Oči a ústa je nechte vystřihovat z černé čtvrtky. Ale klidně jim dopřejte více prostoru pro experimentování. Budete překvapeni, s jakými nápady děti přijdou.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková