Jak se mění nálada podle stylu hudby

Je i vědecky ověřeno, že hudba dokáže ovlivnit lidské emoce. V některých případech stimuluje dokonce i naši paměť. Jindy nám zlepšuje náladu, pomáhá k soustředění nebo nás dokáže uvést i do melancholické nálady. Víte, jaký žánr hudby si tedy vybrat pro jednotlivé emoce?

Pro uklidnění

Spousta lidí je každý den ve shonu, ve stresu a hledají jakoukoliv možnost, jak se uklidnit. Hudba je v tomto případě tím nejlepším lékem. Najděte si například na internetu zvuky přírody, které si pohodlně pustíte v mobilu, počítači nebo třeba pomocí bluetooth reproduktorů Crater-1 O. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte a zkuste na chvíli nic nedělat a jen relaxovat. Věřte, že i deset minut podobné siesty s vámi udělá divy.

Na paměť a soustředění

Pokud potřebujete podpořit svou paměť a udělat něco pro to, aby se vám lépe soustředilo například na práci, na školu nebo na nějaký důležitý projekt, tak si vyberte klasickou hudbu. Klasická hudba, například Mozart, Bach a další známí velikáni vám pomohou k soustředění. Vyzkoušet však můžete i alfa vlny, které naladí váš mozek přesně na tu frekvenci, kterou k učení a práci potřebujete.

Hudba na sport

Většina lidí potřebuje na sport hudbu, která je vybudí k větším výkonům. Skvělou možností je oblíbený pop, případně metalová hudba nebo třeba drumm and bass. Tento druh hudby ve vás rozpumpuje krev, podpoří sílu a uvidíte, že i běh pro vás bude mnohem příjemnějším zážitkem. Hudbu si můžete pustit doma nebo v posilovně nahlas pomocí bluetooth reproduktorů, případně při běhu do bluetooth sluchátek.

Před spaním

Trápí-li vás problémy se spánkem, tak si rozhodně nepouštějte hlasitou a divokou hudbu, která by vám nedovolila usnout. Volte spíš naopak klidnější a relaxační hudbu, klidně i s řízenou meditací. Pomůže vám uvolnit se po celém náročném dnu a naladí vás na příjemný spánek a potřebný odpočinek.

Pro radost a dobrý pocit

Tato kategorie hudby je pro každého jiná. Každému dělá radost a přináší dobrý pocit jeho oblíbená hudba. Může se jednat o oblíbenou kapelu, oblíbené písničky, soundtracky k filmům nebo třeba pohádkovou hudbu. Je na vás, jakou si vyberete a jak si ji dokážete užít.

Publikováno: 29. 02. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková