Dovolená Afrika? Nebojte, už se dočkáte! Plánovat však můžete začít teď!

Afrika je velmi přitažlivý kontinent. Divoký, krásný, drsný, dechberoucí. Přívlastků, které v souvislosti s černým kontinentem můžeme použít, je celá řada. Značnou část Afriky pokrývají bezútěšné suché pouště, nesnesitelné vlhké pralesy a vyprahlé náhorní plošiny. V Africe se pohybujete z extrému do extrému. Rozsáhlé plochy Afriky dosud tvoří panenská příroda. Ta a její divoká fauna samozřejmě láká turisty z celého světa. A vy se k nim můžete zařadit.

Když cesta do Afriky, tak na safari

Pokud cesta do Afriky, tak jednoznačně na safari. Můžete navštívit i některý ze severoafrických států, ale věřte, že safari je lepší. Na něm se totiž ocitnete tváří v tvář neposkvrněné africké přírodě. Kam se ale vydat?

Nejlepší africká safari

V žebříčku nejlepších afrických safari podle serveru grandafrika.cz dominují následující: národní parky Queen Elizabeth v Ugandě, Chobe v Botswaně, Serengeti v Tanzánii, Hwange v Zimbabwe, South Luangwa v Zambii, Etosha v Namibii, dále keňská rezervace Masai Mara a Sabi Sabi v Jihoafrické republice. Jakému dát přednost? To záleží na mnoha faktorech, především však na flóře a fauně, s nimiž byste se na svém africkém dobrodružství chtěli setkat.

Vydejte se do Botswany

Jedním z nejúchvatnějších, a tento pojem zdaleka není nadsazen, je safari Botswana. V tamních národních parcích žije mnoho exotických druhů zvěře včetně plameňáků, zeber a slonů. Ale také leopardů, lvů, antilop a pštrosů. Tu pravou divokou africkou přírodu, kterou většina z nás zná jen z dokumentárních filmů a návštěv zoologických zahrad, zde zkrátka budete mít jako na dlani. Stejně jako slavné Viktoriiny vodopády na řece Zambezi. Pokud safari Afrika, tak Botswana bude správná volba.

V Africe si uvědomíte spoustu věcí

Cestování rozšiřuje obzory, o tom bez debat. Cestování po černém kontinentu je však rozšiřuje dvojnásob. Mnohé si uvědomíte i nahlédnutím do životního stylu chudých a přesto šťastných Afričanů. Hodně bychom se od nich měli naučit. Možná bychom byli šťastnější.

Publikováno: 20. 06. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková