Co dělají motorkáři a řidiči osobních aut nechápou

Už jste někdy byli svědky rozhovoru, který se vedl mezi řidiči osobních aut a motorkáři? Jejich názory hlavně týkající se jízdy na silniční komunikaci se značně lišili, nemyslíte? Holt mají motorkáři trošku více svobody na silničních komunikacích a dělají často věci, nad kterými řidičům osobních vozidel zůstává rozum stát. Co konkrétně motorkáři dělají a co konkrétně řidiči osobních aut nechápou, respektive nad čím jenom mávnou rukama?

Motorka je radost

Zatímco osobní automobil bereme jako něco, co je nedílnou součástí našich životů a co nám pomáhá přemístit se z bodu A do bodu B, motorka už takovou nezbytností není. Lidé si ji kupují spíše proto, a by realizovali svůj dětský sen, případně aby se mohli cítit konečně zase volně, svobodně, aby byli šťastní. Motorka je holt pro radost a stejně tak se přistupuje k jízdám na ní. Jinými slovy motorka je zážitek, ať už jedete individuální cestou, nebo se napojíte ke skupině stejně smýšlejících jedinců. Samotný zážitek lze umocnit mnoha způsoby, například tím, že si pořídíte i další vybavení na motorku, čímž z jednodenního výletu můžete udělat třeba i týdenní záležitost. Stačí investovat například do zavazadel na motorku nebo kožených brašen na motorku, do kterých ukryjete své osobní věci.

Pardon, nevidím za sebe

Už jste to někdy slyšeli? Motorkáři někdy mohou udělat pro řidiče osobního vozu nepochopitelnou věc, za kterou mu nadávají. Je však třeba si uvědomit, že motorkáři skutečně velice špatně vidí za sebe. Zrcátka u motocyklů jsou velice malá, navíc se mnohdy třesou a přehled motorkáře není tak velký, jaký by měl (asi) správně být. Nezřídka se stává, že řidič motocyklu zkrátka neví, že za ním někdo jede. I proto mohou udělat nějaký výbrk nebo přešlap, který vede k nadávkám ze strany řidiče auta.

Místo jako pro vozidlo

Možná jste si také někdy říkali, proč motorkář zabírá tolik místa na silnici, respektive proč na červenou stojí uprostřed silnice a ne na jejím kraji. Pravdou je, že motorkář potřebuje stejné místo jako automobil, i když se tomu nechce věřit. Neustále kličkuje mezi dírami a nerovnostmi, také mezi překážkami na silnici a při zdolávání zatáček se prakticky celým svým tělem dotýká silnice.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Auto

Autor: Barbora Jiroušková