5 tipů, jak doma vytvořit příjemnou podzimní atmosféru

Na léto se těšíme téměř všichni, ale když přijde podzim, dobrá nálada je rázem pryč. Spousta z nás si pod nimi představí především plískanice, psí počasí a rychle klesající rtuť na teploměru. Druhá skupina si podzim užívá plnými doušky. Příroda překypuje barvami a vyzařuje pozitivní energii, kterou si můžeme přivést i do svých domovů. Jak? Pomocí následujících tipů to zvládne úplně každý.

1. Obklopte se ovocem

Kdo chce podzim prožít s úsměvem na rtech a ne v posteli s virózou, musí posilovat imunitu. Pořádnou porci vitamínů poskytuje sezónní ovoce, které můžete využít i jako stylovou dekoraci. Naaranžujte si ho do misky a průběžně si na něm pochutnávejte.

2. Bez dýně ani ránu

Pokud lze o nějaké dekoraci říct, že k podzimu neodmyslitelně patří a v podstatě ho i reprezentuje, pak je to dýně. Dají se s ní dělat neuvěřitelné věci – vydlabané dokonce poslouží jako květináče či vázy, nevydlabané udělají parádu samy o sobě – ozdobte je květinami a výsledek vám vyrazí dech. Spoustu inspirace najdete na webu. Stačí, když do vyhledávače zadáte „pumpkin decoration inspiration“.

3. Vdechněte podzimní look svým zdem

Přestaly vás bavit monotónně vymalované stěny pokojů? Berte to jako skvělou příležitost k velké změně. Do módy se vrátily tapety a není nic jednoduššího, než jejich prostřednictvím obléct interiér do podzimního kabátku. Aplikace je snadná a nezabere vám příliš mnoho času.

4. Oživte domov bytovým textilem

Nejen dekorace, ale také přehozy, závěsy a další zástupci početné skupiny bytových textilií dokáží hotové divy. Nestojí majlant, a přitom mají takřka kouzelnou moc – místnost se díky nim změní k nepoznání. Květinový vzor a tóny žluté, červené a hnědé jsou sázkou na jistotu nejen v období sychravých podzimních měsíců.

5. Na dveře pověste věnec

Proč čekat až na Vánoce? Dejte ostatním najevo, že to s podzimní výzdobou myslíte vážně a umístěte na vstupní dveře ručně vyrobený věnec z materiálů, které nám příroda dává zdarma plnými hrstmi: větvičky, listí a plody všeho druhu vyženou podzimní depresi o dům dál.

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková