3 rady, jak zlepšit výdrž baterie u iPhonu

V současné době je naprosto běžné, že baterie smartphonu potřebuje nabíjet každý den, zejména když ho naplno využíváte. Bohužel, ani iPhone nevydrží déle než dva dny. S příchodem nových modelů se situace trochu zlepšila. Pokud však chcete prodloužit a zlepšit výdrž baterie u svého jablíčkového telefonu, držte se několika důležitých rad. V první řadě vám dáme jedno doporučení. Ideální je dávat na nabíječky iPhone ještě předtím, než klesne stav pod 20 %. Dávno neplatí pravidlo, že by se měla baterie úplně vybít, ba naopak jí to výrazně škodí.

Vypněte aktualizace na pozadí

Pravděpodobně víte o tom, že na pozadí probíhají aktualizace aplikací. Jestliže tedy zrovna některou z nainstalovaných aplikací nepoužíváte, neznamená to, že vám nevybíjí baterii, protože na pozadí se může aktualizovat. Omezte to na minimum, a to v Nastavení > Obecné > Aktualizace na pozadí. Vypněte to u těch aplikací, které příliš nevyužíváte.

Zkontrolujte využití baterie aplikacemi

Velkou výhodou je, že vám iPhone poskytuje přehled o tom, jak jednotlivé aplikace využívají baterii. Stačí se podívat přes Nastavení > Baterie, kde se vám ukáže nejen kondice baterie, ale i informace o tom, jak spotřebovávají energii různé aplikace. Pokud některé aplikace nepoužíváte, přesto vám spotřebovávají baterii, tak je odinstalujte. V daném nastavení také uvidíte, jak dlouho nabíječka iPhone nabíjela a podobně.

Nastavte automatický jas

V neposlední řadě se zaměřte na jas. Ideální je automatický jas, jenž přizpůsobuje podsvícení tomu, v jakém prostředí se zrovna nacházíte. Displej je velký žrout energie, a proto je nesmysl mít neustále jas na maximum. Stejně tak je dobré aktivovat si Tmavý režim, zejména u modelů iPhone X a novějších. Jděte do Nastavení > Zobrazení a jas. Ještě jedna rada na závěr. Bezdrátová nabíječka iPhone sice nabije, ovšem odborníky se příliš nedoporučuje, protože na baterii může mít negativní vliv.

Publikováno: 03. 06. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková