I vaše "holé" auto může dostat nadstandardní výbavu - téměř za pár korun!

Pořídili jste si automobil ve standardní výbavě, případně jste si dokonce zakoupili automobil, kde kromě základních prvků není vůbec nic navíc? Nevadí. Máte šanci výbavu doplnit o příslušenství, za které byste automobilce zaplatili pořádný "ranec" nebo ji v nabídce vůbec nenašli. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak funkčnost a komfort auta levně povýšit na vyšší úroveň.

Pořiďte si držák na telefon

Nemáte ve svém levném autě GPS, Apple Carplay nebo Android Auto? Žádný problém. Držák na telefon vám umožní snadno vidět na smartphone a používat důležité aplikace - například mapy. Držáky telefonu, které se připevňují na palubní desku nebo do ventilační mřížky, stojí kolem dvou set korun.

Zařiďte si USB nabíječku

Když už mluvíme o telefonech, je velmi snadné přidat do auta USB nabíječku, i když ji nemá v základním příslušenství. Tyto nabíječky se připojují do zapalovače cigaret a mnohé z nich mají dva porty, takže můžete nabíjet více zařízení najednou. Za cenu kolem dvou až tří set korun se už nikdy nebudete muset obávat, že se vám na cestách vybije telefon.

Bojujte s větrem pomocí deflektorů

Deflektory oken slouží k tomu, aby v autě nevznikl průvan a hluk při otevřeném okně ve vyšších rychlostech. Hodit se vám bude například ve chvíli, kdy budete potřebovat "odmlžit" člení sklo. Jedná se o praktické příslušenství, které vám za pár korun velmi zpříjemní jízdu. Co se týče doplňku zvaného deflektor přední masky, usměrňuje proudění vzduchu a slouží jako ochrana před kamínky.

Oblečte sedačky do nového potahu

Staré a notně prosezené sedačky nepůsobí příliš vábně. Naštěstí je můžete obléct do zbrusu nových autopotahů. Interiér vozu díky ním získá neuvěřitelný šmrnc. Samozřejmě za podmínky, že vyberete kvalitní kousek ve stylovém provedení.    

Publikováno: 22. 07. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková