Toužím po změně barvy očí. Jak si ale správně vybrat barevné kontaktní čočky?

Barevné kontaktní čočky představují během posledních let trend, který se těší velké oblibě. Vždyť kdo by alespoň občas nezatoužil po změně image. A právě změna barvy očí dokáže s naším vzhledem opravdové divy. Na trhu je nepřeberné množství nabídek a vyznat se v nich není mnohdy jednoduché. Přinášíme vám proto několik tipů, jak se vyznat ve světě barevných čoček a vybrat si ty, které vám dokonale padnou.

Problémem nejsou ani zrakové vady

Základní dělení barevných kontaktních čoček je dle dioptrií. Na trhu naleznete jak barevné kontaktní čočky nedioptrické, tak dioptrické. Ty bez dioptrií tedy slouží hlavně jako estetický doplněk, přičemž dioptrické barevné kontaktní čočky pomohou zároveň i s korekcí refrakčních vad zraku, a to díky minusovým dioptriím, takže je můžete používat i při krátkozrakosti. Výhodou barevných čoček je to, že barevná vrstva se při vložení do oka nedotýká samotného oka, takže se nemusíte obávat jakýchkoliv alergických reakcí.

Pro přirozený vzhled i dramatickou změnu

Při výběru čoček je pak třeba také zapřemýšlet nad tím, jaký efekt mají přinést. Chcete, aby vaše oči působily i nadále přirozeně? Nebo je vaším cílem dramatická změna, s kterou okouzlíte třeba na večírku? Ať už tedy vybíráte barevné kontaktní čočky dioptrické či bez dioptrií, rozhodujte se při výběru vhodného odstínu na základě toho, jaký preferujete vzhled. Počítejte s tím, že barevné čočky zcela překryjí barvu vaší duhovky, takže pokud toužíte pouze po drobné změně, vyberte odstín odpovídající vaší skutečné barvě očí. Při nákupu barevných čoček je také třeba myslet na hygienu. Stejně jako běžné kontaktní čočky musí být i ty barevné čištěny a uchovávány ve speciálním roztoku - na jejich čištění nesmíte používat vodu. Proto si při koupi barevných kontaktních čoček nechte rovnou přibalit i roztok a případně také zvlhčující kapky, které se postarají o větší komfort při nošení. A pak už nic nebrání tomu, abyste se podívali na svět novýma očima.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková